• امروز : دوشنبه - ۳ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 19 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Monday - 25 October - 2021
دو عضو دیگر شورا سه ماه تعلیق شدند؛

شورای شهر کرمانشاه نیامده نقره داغ شد

  • کد خبر : 18083
  • ۱۱ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۱
شورای شهر کرمانشاه نیامده نقره داغ شد
کرمانشاه - مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری کرمانشاه از صدور حکم سلب عضویت برای ۲ عضو شورای شهر کرمانشاه و ارائه درخواست تعلیق موقت شورای شهر کرمانشاه به دادستانی خبر داد.

به گزارش پاتاق نیوز، «سعید سلیم ساسانی» پس از پایان جلسه هیأت استانی حل اختلاف و رسیدگی به شکایات از شوراهای اسلامی که امروز به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور رییس کل دادگستری، ۲ عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس و سایر اعضاء برگزار شد؛ در گفت و گویی با خبرنگاران اظهارداشت: با توجه به مصوبات جلسه قبلی و ضرب الاجل ۴۸ ساعته به اعضای شورا مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت مدیریت شهری و لزوم خدمت رسانی مطلوب به شهروندان جلسه ای روز گذشته با حضور نماینده فرماندار در شورای شهر تشکیل که متاسفانه نتیجه ی مبنی برای انتخاب هیأت رییسه شورای شهر و شهردار حاصل نشده است.

وی افزود: بر این اساس امروز در دومین نشست هیأت حل اختلاف استان گزارش فرماندار در خصوص تخلف های برخی از اعضای شورا ارائه گشت و به لحاظ تأکید استاندار محترم و رییس کل دادگستری مبنی بر مصالحه و دعوت به توافق مجددا جلسه ای با حضور ۹ نفر اعضای شورا برگزار شد و پیشنهادات برای رفع مشکلات و همدلی و همراهی برای پیشبرد امور ارائه شد که بازهم به توافق نرسیدند.

مدیرکل دفتر امور شهری وشوراهای استانداری گفت: بر این اساس هیأت حل اختلاف استان اقدام به صدور رأی مبنی بر سلب عضویت دو نفر از اعضای شورا به مدت سه ماه به دلیل ارتکاب تخلف بر اساس بند ۵ ماده ۹۲ قانون شوراها نمود و کلیه اعضا از دریافت یک سوم حقوق مطابق بند ۳ همین ماده به مدت یکسال محروم شدند.

وی ادامه داد: اتخاذ این تصمیم ۵ ساعت طول کشید و اعضای هیأت حل اختلاف بسیار بر انجام توافق و مصالحه تأکید داشتند که اعضای شورا به توافق برسند اما متأسفانه این مهم انجام نشد. ساسانی با بیان اینکه عدم تشکیل جلسات شورای شهر سبب عدم انتخاب هیأت رییسه و شهردار شده است؛ تصریح کرد: در هیأت حل اختلاف پیشنهادی را برای تعلیق شورا به صورت موقت به دادستانی ارائه شد که ظرف ۴۸ ساعت در این خصوص با اختیارات قضایی و قانونی تصمیم گیری شود.

پیش از این نیز دو عضو شورای شهر کرمانشاه به دلیل مسائل قانونی به حالت تعلیق درآمده بودند.  

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=18083
  • 85 بازدید