• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

شکوه چهل سالگی انقلاب به نمایش در آمد

  • کد خبر : 4822
  • ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
شکوه چهل سالگی انقلاب به نمایش در آمد

به گزارش پاتاق نیوز، امروز و در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی مردم کرمانشاه این سینه ستبر انقلاب اسلامی با شکوه و عظمت وافر به خیابانها آمدند تا بیعتی دوباره با امام راحل و شهدای این مرز و بوم داشته باشند  در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم با درک شرایط حساس کنونی و […]

به گزارش پاتاق نیوز، امروز و در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی مردم کرمانشاه این سینه ستبر انقلاب اسلامی با شکوه و عظمت وافر به خیابانها آمدند تا بیعتی دوباره با امام راحل و شهدای این مرز و بوم داشته باشند 
در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران مردم با درک شرایط حساس کنونی و به پاس چهل سال آزادی و استقلاب باشکوه‌تر از سال‌های گذشته در جشن انقلاب اسلامی حاضر شدند تا ندای جمهوری اسلامی را دست در دست و همصدا با یکدیگر به گوش جهانیان رساندند

استاندار کرمانشاه: مردم ما در جشن با شکوه چهل سالگی انقلاب بات حضوری حداکثری نشان دادند که تمام نقشه های ترامپ نقش برآب شد 

بازوند در ادامه افزود: حضور حداقل سی درصد بیشتر از پارسال مردم در صفوف راهپیمایی امسال نشانی دوباره از تجدید پیمانی عمیق و نا گسستنی آرمانهای امام و انقلاب بود و این پیامی برای استکبار جهانی بود که نقشه های آنان هرگز به ثمر نخواهد نشست.
همچنین سخنران این حماسه بزرگ در کرمانشاه حجه الاسلام قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در ادامه گفت:چهل سال گذشت از آن نقطه عطف تاریخ ایران سرافراز، از آن زمانی که مردم این سرزمین از جوان و پیر قیام کردند.
وی با بیان اینکه امام از ابتدا تا انتهای قیام تنها یک پیام برای همه داشت و آن هم دعوت به قیام برای خدا بود، گفت: ایشان زمانی که جوان بودندو بیست و چند سال به علمای بلاد نامه نوشتند که برای خدا قیام کنید؛ سال ۴۲ هم به مردم ایران پیام دادند که مردم برای خداوند عالم قیام کنید.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: سال ۵۷ در نوفل لوشاتو که دانشجویان انجمن‌های اسلامی محضر ایشان رفتند نصیحت خواستند که فرمودند یکتا موعظه پرودگار که همان قیام برای خدا بود؛ ۱۹ بهمن ۵۷ در تهران که برای بیعت با امام آمدند ایشان باز هم فرمود که قیام کنید برای خدا و در ۵۸ بعد از استقرار نظام هم که خدمت امام رفتند گفتند قیام کنید برای خدا.
حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: امام در وصیتنامه خود خطاب به جوانان گفتند که شما این نامه را زمانی می‌خوانید که من در بین شما نیستم و از سر خیرخواهی باز هم یکتا موعظه پروردگار را که همان قیام برای خداست تکرارا کردند و گفتند که مراقب باشید قیامتان برای خدا باشد.
وی گفت: امروز چهل سال از قیام این مردم گذشته و انقلاب با استقامت ستودنی چهل ساله به نقطه‌ای رسیده که این مردم با ایمان به خدا مصداق واقعی این توصیه حضرت حق هستند و این قیام تاریخی در تاریخ ثبت، ماندگار و جاودانه می‌شود؛ قیامی که آن را مدیون امام هستیم.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به فرمایشات معمار کبیر انقلاب که فرمودند «اگر هزار بار قطعه قطعه شویم دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم» اشاره کرد و گفت: امروز فشار و سختی بر مردم زیاد است، اما پای مکتب خمینی بزرگ شدیم و دست از قیاممان برنمی‌داریم.
حجت‌الاسلام قمی با بیان اینکه، اما در سن ۹۰ سالگی گفتند که امروز خمینی آغوش و سینه خود را گشوده برای همه بلا‌ها و برای درک شهادت روزشماری می‌کند، تصریح کرد: حتما جوانان امروز جوانانه‌تر برای دشمن رجز می‌خوانند.
وی بیان داشت: در این چهل سال توفیقاتی داشتیم و البته ناکامی‌ها و ضعف‌هایی هم داشتیم که باید تحلیل شود چه عواملی باعث شکست و موفقیت‌ها شد؛ هرجا به اسلام پناه بردیم و هرجا مردم ایستادند ما رشد کردیم.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: مردم نمره خوبی برای چهل سال استقامت می‌گیرند با همه سختی‌ها، فشار‌ها و دشواری و دشمنی‌های خباثت آلود دشمنان که به هیچ چیزی حتی دارو رحم نکردند و امروز هم توقع به حقی دارند که مسئولان انقلابی زندگی کنند، ساده زیست بوده و شجاعت داشته باشند.
حجت‌الاسلام قمی ادامه داد: مرحوم امام می‌فرماید اگر خمینی یکه و تنها بماند به راه خود که مبارزه با ظلم و شرک است ادامه می‌دهد و ما هم از همین مکتب درس گرفته‌ایم و راهش را ادامه می‌دهیم.
وی اظهار داشت: هرگاه نگاه ما به درون بود و سرمایه‌ها و جوانان را جدی گرفتیم رشد کردیم و موفق شدیم و هروقت قدری بیش از اندازه به بیرون نگاه کردیم چوبش را هم خوردیم.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران امروز تا جایی نفوذ کرده و بصیرت جوانان ما تا حدی افزایش یافته که و بیرون مرز‌ها سنگر زده‌اند تا مانع از تعدی به کشور شوند.
حجت‌الاسلام قمی تصریح کرد: ما به تبعیت از امام راحل معتقدیم که عزت و حیات در سایه مبارزه است و آماده مبارزه ایم و همین صبر شما ملت هم نوعی مبارزه است و امروز ملت در حال مبارزه و البته سربلند هستند.
وی تصریح کرد: امروز به گردنه مهمی از انقلاب رسیده‌ایم تا نزدیکی قله رفته‌ایم و اگرچه راهی نیست، اما راه سختی در پیش داریم؛ با وحدت کلمه مسیر مبارزه و استقلال و اقتدار را با هم طی می‌کنیم به آرمان‌ها و قله‌های بلندی که حق مردم است خواهیم رسید.

در پایان این مراسم قطعنامه پایانی راهپیمایی در ۱۰ بند قرائت و مردم با شعارهای الله اکبر آن ها را تائید کردند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4822
  • 259 بازدید

برچسب ها