• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

صدور پروانه حد مجاز آلاینده‌ها برای ۵ محصول کشاورزی کرمانشاه

  • کد خبر : 14825
  • ۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۵
صدور پروانه حد مجاز آلاینده‌ها برای ۵ محصول کشاورزی کرمانشاه
امسال برای ۵ محصول باغی و زراعی استان شامل گیلاس و سیب درختی صحنه، نخود دالاهو، پیاز اسلام آبادغرب و کدو آجیلی سنقر و کلیایی پروانه حد مجاز آلاینده‌ها صادر شده است.

 به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل استاندارد استان با بیان اینکه پروانه حد مجاز آلاینده‌ها در محصولات کشاورزی یک پروانه استاندارد تشویقی است که نشان دهنده سلامت بیشتر محصول می‌باشد، گفت: در این محصولات میزان آلاینده‌ها از قبیل فلزات سنگین، باقیمانده آفت‌کش‌ها، نیترات و مایکوتوکسین‌ها کمتر از حد مجاز ذکر شده در استاندارد‌های ملی است.

نیازی افزود: پیرو تفاهم‌نامه سازمان ملی استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی به منظور توسعه بهروه‌وری در بخش کشاورزی، دستیابی به امنیت غذایی و همچنین حمایت از بانوان کارآفرین کشاورز روستایی این طرح از سال ۹۸ در سراسر کشور اجرایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: در سال ۹۸ استان کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در زمینه صدور پروانه حد مجاز آلاینده در محصولات کشاورزی معرفی شد و برای ۷ محصول تولیدی استان شامل سیب درختی، انار، آلبالو، انجیر، زیتون، تخمه آفتاب گردان و گوجه فرنگی پروانه صادر شد.

مدیرکل استاندارد استان اظهار داشت: همچنین برای محصولاتی مانند گردو، زعفران و … آزمایشات و نمونه برداری صورت گرفته و به زودی پروانه حد مجاز آلاینده‌ها برای این محصولات نیز صادر می‌شود.

نیازی گفت: اطمینان از کیفیت و سلامت محصولات خام کشاورزی یکی از دغدغه‌های مردم است که این اداره کل در راستای تحقق این اهداف جهت حفظ سلامت مردم تمام تلاش فنی و کارشناسی خود را انجام خواهد داد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14825
  • 161 بازدید