• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

صلاحیت ۱۵۰ داوطلب در استان کرمانشاه به تأیید شورای نگهبان رسیده است

  • کد خبر : 9464
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۲
صلاحیت ۱۵۰ داوطلب در استان کرمانشاه به تأیید شورای نگهبان رسیده است

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس ستاد انتخابات استان گفت: تا کنون از مجموع ۳۶۷ داوطلب انتخابات مجلس در استان کرمانشاه، صلاحیت ۱۵۰ نفر به تائید شورای نگهبان رسیده است.محمد ابراهیم الهی تبار با ارائه گزارشی از روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در هیات‌های اجرایی اظهار داشت: با شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس ستاد انتخابات استان گفت: تا کنون از مجموع ۳۶۷ داوطلب انتخابات مجلس در استان کرمانشاه، صلاحیت ۱۵۰ نفر به تائید شورای نگهبان رسیده است.
محمد ابراهیم الهی تبار با ارائه گزارشی از روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در هیات‌های اجرایی اظهار داشت: با شروع ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی تعداد ۴۱۲ نفر داوطلب انتخابات دراستان کرمانشاه شدند که ۳۷۰ نفر از بین آقایان و ۴۲ نفر خانم بودند.
وی با بیان اینکه قبل از بررسی صلاحیت داوطلبان توسط هیأت‌های اجرایی، ۲۰ نفر انصراف دادند، افزود: در نتیجه‌ی بررسی صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی از بین ۳۹۲ نفر داوطلب، ۳۴۰ نفر معادل ۸۷ درصد تأیید صلاحیت شدند که در مقایسه با دور قبل (مجلس دهم) حدود ۴ درصد افزایش داشته است.
الهی تبار با اشاره به اینکه قبل از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت نظارت، تعداد داوطلبانی که انصراف دادند به ۳۴ نفر رسید، اظهار داشت: در این مرحله ۱۰ نفر از داوطلبانی که در هیأت‌های اجرایی رد صلاحیت شده بودند نیز شکایت نکردند که بر همین اساس هیأت نظارت صلاحیت ۳۶۸ نفر را مورد بررسی قرار داد که در نتیجه ۹۱ نفر معادل ۲۴.۷ درصد داوطلبان تأیید صلاحیت شدند.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: قبل از بررسی صلاحیت‌ها در شورای نگهبان، یک نفر از افرادی که در مراحل قبل توسط هیأت‌های اجرایی و نظارت تأیید شده بود، انصراف داد که در نهایت شورای نگهبان صلاحیت ۳۶۷ نفر را مورد بررسی قرار داد.
محمد ابراهیم الهی تبار در تشریح روند بررسی صلاحیت داوطلبان در شورای نگهبان گفت: در این مرحله ۴ نفر از افرادی که در مراحل قبل توسط هیأت‌های اجرایی و نظارت تأیید شده بودند؛ توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شدند.
به گفته رئیس ستاد انتخابات استان، این افراد به استناد “تبصره (۳) ماده واحده قانون لزوم رسیگی به شکایات داوطلبان رد صلاحیت شده در انتخابات مختلف، مصوب ۲۲/۸/۱۳۷۸ مجمع تشخیص مصلحت نظام” چنانچه نسبت به عدم تایید صلاحیت خود اعتراض دارند، می‌توانند درخواست رسیدگی مجدد خود را شخصاً به همراه دلایل و مدارک از تاریخ ۱۲ تا ۱۴ بهمن (به مدت ۳ روز) به شورای نگهبان ارائه دهند.
الهی تبار با اعلام اینکه نهایتاً از مجموع ۳۶۷ نفر، صلاحیت ۱۵۰ نفر معادل ۴۱ درصد توسط شورای نگهبان به تأیید رسیده، افزود: نتیجه بررسی صلاحیت ۳ نفر از دواطلبان انتخابات مجلس در استان تا کنون از سوی شورای نگهبان اعلام نشده است.
رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: با توجه به نگرانی‌ها نسبت به فضای رقابتی انتخابات، ستاد انتخابات استان رایزنی و پیگیری خود را از طریق وزارت کشور و سایر مراجع ذیربط انجام داده و این پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد.
الهی تبار افزود: امیدواریم این پیگیری‌ها منتج به افزایش قدرت انتخاب آحاد مردم و جریان‌های سیاسی در استان و حوزه‌های انتخابیه شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9464
  • 219 بازدید

برچسب ها