• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
معاون اول رئیس جمهور:

صنعت پتروشیمی در تحریم به کمک کشور آمد/ تولید ۱۰۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال آینده

  • کد خبر : 16102
  • ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
صنعت پتروشیمی در تحریم به کمک کشور آمد/ تولید ۱۰۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی در سال آینده
اسلام‌آبادغرب - معاون اول رئیس جمهور گفت: در شرایط تحریم، صنعت پتروشیمی به کمک کشور آمد؛ به طوری که با صادرات میلیارد‌ها دلار محصولات پتروشیمی، ارز وارد کشور شد.

به گزارش پاتاق نیوز، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در مراسم آغاز به کار عملیات اجرایی پروژه پتروشیمی اسلام‌آبادغرب، با تبریک دهه مبارک فجر، اظهار داشت: استان کرمانشاه مهد بزرگ‌ تمدن تاریخی ایران است و با ایستادگی و تقدیم ۱۰ هزار شهید همواره پاسدار حریم انقلاب و کشور بوده است.

وی از صنعت پتروشیمی به عنوان مهمترین پیشران‌های توسعه اقتصادی یاد کرد که مانند لوکوموتیو بسیاری از صنایع را به دنبال خود می‌کشد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: با افزایش ظرفیت پتروشیمی به نقطه‌ای رسیده‌ایم که در سال ۱۴۰۰،  به تولید ۱۰۰ میلیون تن محصولات پتروشیمی با ارزش ۲۵ میلیارد دلار می‌رسیم.

وی با اشاره به جنگ اقتصادی آمریکا با هدف از پای در آوردن جمهوری اسلامی ایران، گفت: آنان فکر می‌کردند می‌توانند فروش نفت ما را به صفر برسانند و به زعم خودشان شاهرگ‌ حیاتی ایران را قطع کنند ولی به همت مسئولان و تلاشگران وزارت نفت نتوانستند این کار را انجام دهند.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به مقاومت مردم در برابر دشمن، ادامه داد: در شرایط تحریمی، صنعت پتروشیمی به کمک دولت آمد و میلیارد‌ها دلار محصولات پتروشیمی صادر کردیم و ارز وارد کشور شد.

وی با بیان اینکه باید قدردان مدیرانی که در شرایط سخت و تحریم‌ها کار می‌کنند بود، بیان کرد: درحال حاضر ما در کشور هیچ کارخانه‌ای که به خاطر عدم واردات  و تهیه مواد اولیه، تعطیل باشد نداریم.

جهانگیری با بیان اینکه در صنایع پیشرفته پتروشیمی به دانش بالایی دست یافته‌ایم که نشان از کارآمدی کشور دارد، ادامه داد: حلقه‌های پایین دستی صنایع پتروشیمی باید ساخته شود.

معاون اول رئیس جمهور معتقد است استان کرمانشاه، دارای استعدادهای طبیعی فراوان است که باید با استفاده از آن‌ها، نرخ بیکاری آن کاهش یابد.

جهانگیری در پایان گفت: بخش خصوصی نیز باید خود را تجهیز کند تا بتواند از صنایع بسیاری که می‌تواند در کنار صنعت پتروشیمی ایجاد کند، استفاده نماید.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16102
  • 107 بازدید