• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

طاق‌های طاقبستان مسیر اصلی سیلاب نیست /احتمال آسیب وجود دارد

  • کد خبر : 5688
  • ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
طاق‌های طاقبستان مسیر اصلی سیلاب نیست /احتمال آسیب وجود دارد

قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز ” اظهار داشت: در هشت روز اول سال بیش‌از یک میلیون و دویست هزار نفر از اماکن تاریخی و باستانی کرمانشاه بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد جذب گردشگر داشتیم. قادری افزود: در روزهای اول سال […]

قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار ” پاتاق نیوز ” اظهار داشت: در هشت روز اول سال بیش‌از یک میلیون و دویست هزار نفر از اماکن تاریخی و باستانی کرمانشاه بازدید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۰ درصد رشد جذب گردشگر داشتیم.
قادری افزود: در روزهای اول سال سرعت خوبی در پذیرایی از گردشگران داشتیم ولی با توجه به وقوع سیل و هشدار های پلیس راه در خصوص خودداری از سفرهای غیرضروری حجم گردشگران کاهش یافت.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با اشاره از استقبال گسترده گردشگران از آثار تاریخی طاقبستان افزود: محوطه تاریخی طاقبستان با ۲۸۰ هزار بازدید کننده بالاترین آمار بازدید در نوروز را به خود اختصاص داده.
وی در خصوص همکاری و انسجام دستگاه ها در امر توسعه گردشگری افزود: همکاری نسبت به سنوات گذشته خیلی بهتر بوده و کرمانشاه در ورود اطلاعات ستاد سفرهای نوروزی رتبه یک کشوری را کسب کرده.
قادری در پایان به مشکلات ماندگاری آب بر روی طاق‌های هزار ساله طاقبستان اشاره کرد و افزود: احتمال تخریب این طاق‌ها مطرح و تمهیدات اولیه هم اندیشیده شده، اما براساس بررسی‌های انجام گرفته این نقطه مسیر اصلی سیلاب نیست.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5688
  • 373 بازدید

برچسب ها