• امروز : جمعه - ۲۶ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 10 - صفر - 1443
  • برابر با : Friday - 17 September - 2021

طراحی ساخت موزه دفاع مقدس درکرمانشاه

  • کد خبر : 4678
  • ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۶
طراحی ساخت موزه دفاع مقدس درکرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، مرادعلی محمدی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: این موزه شامل تاریخ استان، نقش کرمانشاه در انقلاب، بحران کردستان، حماسه پاوه، نقش و عملیات‌های استان کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی در کرمانشاه و شهدای حرم در قالب نمایش‌های مختلف هنری […]

به گزارش پاتاق نیوز، مرادعلی محمدی مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه گفت: این موزه شامل تاریخ استان، نقش کرمانشاه در انقلاب، بحران کردستان، حماسه پاوه، نقش و عملیات‌های استان کرمانشاه در طول هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی در کرمانشاه و شهدای حرم در قالب نمایش‌های مختلف هنری مانند نمایش، عکاسی، تجهیزات نظامی است.
مرادعلی محمدی بااشاره به اینکه در طول هشت سال دفاع مقدس درکرمانشاه ۳۴ عملیات اجرا شد افزود: کرمانشاه ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۲۱ هزار جانباز و هزار و ۷۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و می‌توان با طراحی این موزه خدمات مردم انقلابی کرمانشاه را ماندگار کرد.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمانشاه، احداث ۲۰ یادمان شهدا در محور‌های عملیاتی، احداث ۲ مرکز فرهنگی دفاع مقدس در شهرستان گیلانغرب با پنج هزار متر زیربنا و مرصاد با سه هزار متر مربع زیربنا را از جمله دستاورد‌ها حوزه بنیاد حفظ و نشر آثار ارزش‌های دفاع مقدس برای احیای یاد خاطره شهدا و رزمندگان اعلام کرد.
وی با بیان اینکه احداث مجموعه فرهنگی کرمانشاه نیز در دست اقدام است، بیان داشت: بنیاد حفظ آثار کرمانشاه برای بازتاب رشادت‌ها و شجاعت مردم استان کرمانشاه روز‌های ۱۷ تا ۲۲ دی ماه سال جاری نمایشگاه در تهران برگزار کرد.
وی مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی را احیای روحیه خودباوری در کشور دانست و گفت: در طول دوران دفاع مقدس در تامین تمام تجهیزات جنگی کشور وابسته به خارج بودیم، ولی اکنون ایران جز مجهزترین و مستقل‌ترین کشور‌ها در زمینه تجهیزات نظامی مانند موشک و جنگ الکترونیک و دیگر تجهیزات نظامی است.
مدیرکل بنیاد حفظ و نشر آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرمانشاه در ادامه از هزینه کردن ۳۶ میلیارد تومان اعتبار برای زیرساخت‌های مربوط به راهیان نور و دفاع مقدس استان خبر داد و گفت: این اعتبار بعد از سفر مقام معظم رهبری به استان، از سوی دفتر رهبری، بودجه‌های استانی استانداری و بنیاد حفظ آثار اختصاص یافت.
محمدی افزود: این اعتبار برای ایجاد ۲۰ یادمان شهدای گمنام، ۱۰ یادمان محور‌های عملیاتی، یک مرکز فرهنگی و یادمان مرصاد هزینه شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=4678
  • 338 بازدید

برچسب ها