• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه:

طرح‌های تشویقی برای مشترکان کم‌مصرف برق اعمال می‌شود

  • کد خبر : 15390
  • ۱۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۱
طرح‌های تشویقی برای مشترکان کم‌مصرف برق اعمال می‌شود
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: با توجه به مصرف گاز در نیروگاه‌های برق به منظور جلوگیری از خاموشی‌ها صرفه‌جویی در مصرف گاز توسط مردم ضرورت دارد.

به گزارش پاتاق نیوز، امیدعلی مرآتی با اشاره به وضعیت کرونا در جامعه اظهار داشت: برودت هوا و سرمای زمستانی باعث افزایش مصرف گاز در کشور شده است که برای جلوگیری از ایجاد اختلال در تأمین برق کشور و به تبع آن کاهش مصرف سوخت نیروگاه‌های کشور، نیاز به همکاری مردم همچون سال‌های گذشته داریم.

وی بیان کرد: اگر بتوانیم در مصرف گاز و برق، ۱۰ درصد صرفه‌جویی کنیم، می‌توانیم بدون مشکل از شرایط فعلی عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه عنوان کرد: درصورت مدیریت مصرف برق توسط مشترکین، طرح‌های تشویقی که در تابستان برای مشترکان کم مصرف اعمال شد نیز برای زمستان اجرایی می‌شود.

مرآتی از تعدیل روشنایی بزرگراه‌ها و معابر شهری و تشویق مشترکان برای کاهش مصرف در زمستان امسال که موج سرما را به همراه داشته است خبر داد و گفت: مردم چنانچه همانند تابستان امسال که توانستیم با همکاری یکدیگر تابستانی بدون خاموشی برق را سپری کنیم، در این روزها نیز با جایگزینی وسایل و لامپ‌های کم مصرف به جای وسایل و لامپ‌های پرمصرف و همچنین استفاده بهینه از انرژی گاز می‌توانند نقش خود را در عبور از شرایط زودگذر فعلی ایفا کنند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به اینکه ادارات و سازمان‌های استان باید با کاهش دمای سیستم گرمایی محیط تا حد یک درجه کمک زیادی در کاهش مصرف انرژی داشته باشند عنوان کرد: از مشترکان خانگی، ادارات و سازمان‌ها انتظار داریم که با تنظیم سیستم‌های گرمایشی خود بر روی ۱۸ تا ۲۱ درجه، همکاری لازم را داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از همکاری‌های خوب شهرداری با این شرکت در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم گفت: باتوجه به اعمال منع عبور و مرور از ساعت ۲۱ به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، از شهرداری‌ها نیز درخواست کردیم با خاموش کردن چراغ‌ها و آب نماهای داخل پارک‌ها و تفریح‌گاه‌های سطح شهر تاحد امکان از مصرف بی‌رویه انرژی در این زمان کوتاه جلوگیری شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15390
  • 132 بازدید