• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021
معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه:

طرح شهید سلیمانی در کرمانشاه آغاز شد

  • کد خبر : 14093
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۳
طرح شهید سلیمانی در کرمانشاه آغاز شد
طرح شهید سلیمانی که قرار است محله به مرحله در ادامه غربالگری بیماران کرونایی در سراسر کشور انجام شود صبح امروز در استان کرمانشاه آغاز به کار کرد

به گزارش پاتاق نیوز، بیژن کبودی معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه، در بخش خبر زاگرس کرمانشاه با تشریح موارد اجرایی این طرح توضیحات بیشتری ارائه کرد و اظهار داشت: طرح محله به مرحله در ادامه غربالگری بیماران کرونایی در سراسر کشور اجرا می‌شود که چهارمین مرحله را پیش رو خواهد داشت.

وی عنوان کرد: هدف اصلی این طرح این است که تا حد امکان نیاز افرادی که علائم مثبت یا تست کرونا دارند برطرف شود که خروج آن‌ها از منزل کاهش یابد و این طرح به صورت مرحله به مرحله از امروز و از مناطق حاشیه‌ای آغاز شده و بین یک یا دو هفته تمام محلات پوشش داده می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: عمده‌ترین مسیر ارتباطی بین نیرو‌های این طرح و مردم سامانه ۴۰۳۰ است و چنانچه افرادی بدون اطلاع قبلی به در منازل مراجعه کردند حتماً از طرف این تیم‌ها و این طرح نیستند.

کبودی گفت: افرادی که مشکوک به کرونا هستند و با سامانه ۴۰۳۰ تماس می‌گیرند و در صورتی هم که کمترین ریسک قابل تصور باشد این تیم‌ها با شماره تلفن فرد تماس می‌گیرند و در مرحله اول غربالگری تلفنی انجام می‌شود.

معاون فنی مرکز بهداشت کرمانشاه افزود: چنانچه ضرورت داشته و ریسک قابل توجهی وجود داشته باشد در این مرحله با هماهنگی قبلی و با ارائه کارت شناسایی با تعیین زمان مشخص تیم‌ها به در منازل افراد مراجعه می‌کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14093
  • 126 بازدید