• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022
مدیر گروه سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

طرح «شهید سلیمانی» نقش بسزایی در کاهش آمار کرونا در کرمانشاه داشته است

  • کد خبر : 15201
  • ۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
طرح «شهید سلیمانی» نقش بسزایی در کاهش آمار کرونا در کرمانشاه داشته است
مدیر گروه سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به دستاوردهای بسیار خوب طرح حاج قاسم سلیمانی داشت و گفت: کاهش مبتلایان به بیماری کرونا در استان نتیجه ارزشمند این طرح است.

به گزارش پاتاق نیوز، امیر کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی در  استان، اظهار داشت: خوشبختانه از هفته گذشته در کشور و استان به دلیل اعمال یک سری محدودیت‌ها و همکاری خوب مردم شیب ابتلا به بیماری و همچنین موارد فوت ناشی از بیماری کرونا سیر نزولی به خود گرفته است.

وی ادامه داد: این نتیجه همراهی مشارکت مردم و تلاش مدافعان سلامت در بحث نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن تجمعی و مراکز مختلف است.

مدیر گروه سلامت معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: این وضعیت عبور از موج سوم خیلی شکننده است و با سهل‌انگاری در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در دی‌ماه و بهمن‌ماه وارد موج چهارم خواهیم شد.

وی به مشارکت بیش از ۳۰۰ بازرس و کارشناس سلامت محیط و حرفه‌ای در طرح شهید قاسم سلیمانی در سطح استان اشاره کرد و افزود: ۴۰۰ نفر از داوطلبان بسیج و هلال احمر در این طرح در قالب ۱۱۸ تیم دو و سه نفره با همکاری بازرسان و کارشناسان بر مراکز و امکان محله به محله نظارت دارند.

امیری ادامه داد: هدف اصلی این طرح تمرکز روی حاشیه‌نشینی و روستاها است تا با کمک سه کمیته نظارتی، مراقبتی و حمایتی افراد مبتلا را شناسایی و از انتقال و ورودآن‌ها به مرکز شهرها جلوگیری شود.

وی یکی از دلایل کاهش ابتلا به بیماری کرونا را نتیجه طرح ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: این طرح از اول آذرماه شروع شده دستاوردهای بسیار بسیار خوبی داشته و نتیجه این طرح موجب شده ظریب استفاده از ماسک در متصدیان مراکز و اماکن عمومی در نتیجه آموزش ارتقا پیدا کند و آمار مبتلایان کاهش یاید.

امیری در پایان، گفت: واقعا انتظار داریم مردم فهیم استان کرمانشاه همچنان با همراهی و همکاری خود با مدافعان سلامت رعایت پروتکل‌ها به خصوص جلوگیری از دورهمی‌های زمستانی را مدنظر داشته باشند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=15201
  • 154 بازدید