• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021
وزیر کشور خبر داد:

طرح غربالگری عمومی از فردا در کرمانشاه اجرا می‌شود

  • کد خبر : 13864
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
طرح غربالگری عمومی از فردا در کرمانشاه اجرا می‌شود
وزیر کشور عنوان کرد: طرح غربالگری عمومی و افزایش میزان تست کرونا از فردا در استان کرمانشاه به عنوان اولین منطقه در کشور شروع می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در حاشیه دومین جلسه این قرارگاه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب گفت: مبنای این طرح محلات است و بنا براین است که شهر‌ها به محلات مشخص تقسیم بندی شوند و شهرداری ها، فرمانداری ها، بهداشت، هلال احمر، بسیج، مساجد و مردم همان محله در اجرای این طرح همکاری خواهند کرد.

وی افزود: برای اجرای این طرح همه امکانات در اختیار قرار گرفته است و فردا در استان کرمانشاه به عنوان اولین استان این طرح اجرا خواهد شد.

رحمانی فضلی اظهار داشت: از فردا اعمال محدودیت‌ها در شهر‌های جدیدی که می‌بایست اجرا شود، شروع خواهد شد، همچنین از ساعت ۱۸ بعدازظهر فردا، فعالیت همه مشاغل به جز مشاغل سطح یک ممنوع خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طرحی در ستاد ملی مقابله با کرونا با عنوان محدودیت تردد خودرو‌های شخصی پس از ساعت ۲۱ اعلام شده بود که امروز در جلسه قرارگاه مطرح و ابعاد، محاسن و معایب، هزینه‌ها و منافع این طرح بررسی شد. این طرح را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه خواهیم کرد و هر تصمیمی که ستاد بگیرد، به دنبال اجرای آن خواهیم بود.

وزیر کشور افزود: بنابراین است که میزان مبتلایان کم شود و همچنین میزان ورودی به بیمارستان‌ها کاهش یابد که این امر مستلزم غربالگری عمومی است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد مقابله با کرونا ضمن تشکر از همکاری همه مردم تا این لحظه گفت: گزارشی که در جلسه امروز از رعایت پروتکلها، انضباط و فاصله گذاری اجتماعی ارائه شد، نشان داد که بر خلاف دوهفته گذشته که آمار رعایت پروتکل‌ها به ۴۶ درصد رسیده بود، اکنون به ۷۰-۷۵ درصد رسیده است و این امر نشان دهنده همکاری و مشارکت خوب مردم در این مسیر است.

وزیر کشور گفت: برای همه ما سخت است که روزانه آمار فوتی‌ها و بستری‌ها را داشته باشیم. این موضوع برای هیچکس خوشایند نیست و همه متأثر و متأسف هستیم، اما تنها راه جلوگیری از آن، این است که تلاش کنیم تمامی تجربیات جهانی، ملی و دانش خود را پای کار بیاوریم.

وی با بیان اینکه ویروس کرونا یک بلای جهانی است و ما باید نقش خود را ایفا کنیم تا بتوانیم آن را مدیریت کنیم گفت: از همه نیرو‌های وزارت بهداشت، کادر درمان و خدماتی و پزشکی که تمام تلاش خود را می‌کنند، تشکر می‌کنم. همچنین رسانه‌ها انصافاً خوب به میدان آمده اند و می‌توانند بهتر از این هم در مدیریت افکار عمومی عمل کنند، که از همه آنها هم قدردانی می‌کنم.

فرمانده قرارگاه مقابله با کرونا خاطر نشان کرد: بنای قرارگاه بر این است که از ظرفیت همه مردم، همه جغرافیای کشور و همه ساختار اداری کشور استفاده کنیم و براین اساس مقرر شد که استانها، شهرستانها، و بخش‌ها چنین جلساتی را در قالب ستاد‌های متناظر داشته باشند، اجرای مصوبات را به صورت دقیق پیگیری کنند و به صورت روزانه به قرارگاه گزارش دهند.

وی افزود: هفته گذشته در جلسه‌ای که با استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور داشتیم همه تجربیات ۹ماه اخیر را با نگاه آسیب شناسانه بررسی و پیشنهاداتی ارائه شد که این پیشنهادات در قرارگاه، عملیاتی خواهد شد. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13864
  • 563 بازدید