• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

طرح نذر کتاب در بیستون اجرا می‌شود

  • کد خبر : 12398
  • ۰۵ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۶
طرح نذر کتاب در بیستون اجرا می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز، رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیستون از توابع شهرستان هرسین از اجرای طرح «نذر کتاب» همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی (ع) در کتابخانه‌های عمومی این بخش خبر داد. «افشین رحیمی» بخشدار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیستون گفت: در راستای ترویج فرهنگ اهدای کتاب و غنی‌سازی کتابخانه‌های عمومی، مردم می‌توانند در […]

به گزارش پاتاق نیوز، رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیستون از توابع شهرستان هرسین از اجرای طرح «نذر کتاب» همزمان با فرا رسیدن ایام اربعین حسینی (ع) در کتابخانه‌های عمومی این بخش خبر داد.

«افشین رحیمی» بخشدار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش بیستون گفت: در راستای ترویج فرهنگ اهدای کتاب و غنی‌سازی کتابخانه‌های عمومی، مردم می‌توانند در ایام اربعین در کنار سایر نذورات، نذر کتاب داشته باشند تا در آگاهی بخشی و ترویج فرهنگ کتابخوانی نقشی موثر ایفا کنند.

وی اظهار داشت: سنت نذر ریشه در اعتقادات و فرهنگ مردم این مرز و بوم دارد و از دیرباز جایگاه ویژه‌ای در بین مردم کشور داشته است لذا باتوجه به در پیش بودن ایام اربعین و ۲۸ صفر و عشق و علاقه مردم به پیامبر اسلام(ص) و امام حسین (ع)، نذر کتاب به عنوان یک حرکت فرهنگی مناسب پیشنهاد می شود و مردم می توانند به نیت نذر، کتاب های خود را اهدا کنند.

رحیمی افزود: بر اساس طرح نذر کتاب همه مردم و ادارات بدون هیچ محدودیتی می‌توانند با مراجعه به نزدیک ترین کتابخانه عمومی محل خود کتب بلااستفاده و خوانده شده و یا خریداری شده خود را به کتابخانه های عمومی اهدا کنند و امکان استفاده اقشار مختلف از کتاب را فراهم سازند و به ترویج فرهنگ مطالعه کمک کنند.

بخش بیستون با حدود ۴۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری شرق کرمانشاه قرار دارد.
۹۴ کتابخانه با حدود یک میلیون جلد کتاب هم اکنون در استان کرمانشاه فعال است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۴ شهرستان و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا است. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12398
  • 103 بازدید

برچسب ها