• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

طرح گرمسیری موجب افزایش ۴ برابری محصولات کشاورزی در مناطق مرزی می‌شود

  • کد خبر : 11118
  • ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۵
طرح گرمسیری موجب افزایش ۴ برابری محصولات کشاورزی در مناطق مرزی می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ، وزیر نیرو گفت: طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک کشور موجب افزایش ۴ برابری محصولات کشاورزی در مناطق مرزی و گرمسیری می‌شود.  رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری از  ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان های کرمانشاه و ایلام در قالب طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزی، اظهار […]

به گزارش پاتاق نیوز ، وزیر نیرو گفت: طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک کشور موجب افزایش ۴ برابری محصولات کشاورزی در مناطق مرزی و گرمسیری می‌شود.

 رضا اردکانیان در آیین بهره‌برداری از  ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان های کرمانشاه و ایلام در قالب طرح عظیم توسعه منابع آب و خاک در نواحی مرزی، اظهار داشت: قبل از پیروزی انقلاب تنها یک سد آن هم بر روی رودخانه ارس احداث شده بود.

وی ادامه داد: پس از زمان پیروزی انقلاب تا ابتدای این دولت ۲۷ سد و در دولت یازدهم و دوازدهم ۲۴ سد دیگر در رودخانه‌های مرزی به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو هدف اصلی از اجرای این سدها تامین آب شرب و تثبیت جمعیت در نواحی مرزی و توسعه کشاورزی دانست و گفت: امروز ۲۳ هزار هکتار از اراضی استان‌های کرمانشاه و ایلام در فاز اول به بهره‌برداری رسید و این میزان تا پایان دولت دوازدهم به ۳۵ هزار هکتار می‌رسد.

وی در پایان، گفت: این طرح موجب افزایش ۴ برابری محصولات کشاورزی در مناطق مرزی و گرمسیری می‌شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11118
  • 133 بازدید

برچسب ها