• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت؛

طرح GTPP اسلام‌آباد غرب فردا آغاز می‌شود

  • کد خبر : 16039
  • ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸
طرح GTPP اسلام‌آباد غرب فردا آغاز می‌شود
اسلام‌آبادغرب - عملیات اجرایی احداث طرح GTPP اسلام‌آبادغرب با ظرفیت تولید سالانه 120 هزار تن محصول نهایی پلی‌پروپیلن فردا با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر نفت و آغاز می‌شود.

به گزارش پاتاق نیوز، کلنگ ساخت طرح GTPP اسلام‌غرب، فردا شنبه، ۱۸ بهمن  با حضور وزیر نفت، مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ایران و جمعی از مسئولان ارشد استان به زمین زده می‌شود.

طرح ۵۴۵ میلیون دلاری GTPP اسلام‌آباد غرب با هدف اجرای طرح‌های زنجیره ارزش تولید پلی‌پروپیلن از گاز طبیعی، در زمینی به مساحت ۵۴ هکتار در منطقه ویژه اقتصادی زاگرس با دانش فنی شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی احداث می‌شود.

روزانه ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار نرمال مترمکعب گاز خوراک این مجتمع خواهد بود که بخش اعظم خوراک گاز این مجتمع از خط لوله ششم سراسری گاز از عسلویه و بخشی نیز از پالایشگاه ایلام تأمین خواهد شد.

طرح GTPP اسلام‌آباد غرب با مجموع ظرفیت سالانه ۹۶۰ هزار تن محصول در سه فاز تبدیل گازطبیعی به متانول با ظرفیت سالانه ۶۶۰ هزار تن، تبدیل متانول به پروپیلن با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزار تن و در نهایت تولید محصول ارزشمند پلی‌پروپیلن با ظرفیت سالانه ۱۲۰ هزارتن احداث می‌شود.

طرح‌های تولید پروپیلن به‌منظور افزایش ظرفیت پروپیلن در کشور و توسعه زنجیره این محصول اجرا می‌شوند.

هم‌اکنون در بخش پالایشگاه و پتروشیمی ۹۵۰ هزار تن پروپیلن تولید می‌شود و که با اجرای طرح‌های افزایش تولید پروپیلن؛ PDH سلمان فارسی، GTPP اسلام‌آباد، MTP بندر دیر، GTP بندر امیرآباد، GTPP بندر انزلی، سه طرح MTP در پارک پروپیلن عسلویه و طرح PDH پارس در عسلویه، این میزان به حدود ۴.۵ میلیون تن می‌رسد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16039
  • 103 بازدید