• امروز : شنبه - ۲۷ دی - ۱۳۹۹
  • برابر با : 3 - جماد ثاني - 1442
  • برابر با : Saturday - 16 January - 2021

طلب شهرداری از دستگاه های دولتی در بودجه سال آینده لحاظ می شود

  • کد خبر : 9918
  • ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
طلب شهرداری از دستگاه های دولتی در بودجه سال آینده لحاظ می شود

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: طلب شهرداری از دستگاه های دولتی در بودجه سال ۹۹ لحاظ خواهد شد. هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در جلسه شهرداران و اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: سال ۹۸ سال بسیار سختی برای همه به خصوص برای شهرداران بود […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: طلب شهرداری از دستگاه های دولتی در بودجه سال ۹۹ لحاظ خواهد شد.

هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در جلسه شهرداران و اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری های استان کرمانشاه که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: سال ۹۸ سال بسیار سختی برای همه به خصوص برای شهرداران بود سالی که با سیل شروع شد و بحران های مختلفی در طول سال به وجود آمد که خوشبختانه از این بحران ها سربلند بیرون آمدند و جای خدا قوت دارد.

استاندار کرمانشاه افزود: در قضیه اربعین شهرداران زحمات زیادی متحمل شدند و جا دارد در این راستا یادی از شهردار فقید قصرشیرین مرحوم پور افشار بشود که از شهرداران بسیار زحمت‌کش و پرتلاش در بودند.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط که کشور و استان در گیر بیماری کرونا ویروس هستند انتظار داریم شهرداران همانطور که در بحران های قبلی درخشیدند در این بحران نیز با تمام قوا پای کار باشند و در خدمات رسانی به مردم فعالیت کنند.

بازوند با تاکید بر امر ضدعفونی و گندزدایی سطح شهر گفت: شهرداران این امر را باید در دستور کار قرار دهند و مطمئن هستیم حضور شما برای مقابله با این ویروس می تواند آرامش خاطر به مردم دهد.

این مدیر ارشد استان بیان داشت: دهیاری ها همانطور که در بحران سیل مسئول بودن و پای کار آمدن امروز در بحران بیماری کرونا نیز مسئول هستند و حتماً اقدامات لازم را جهت ضدعفونی کردن محیط انجام دهند و به این منظور مواد ضدعفونی لازم در اختیار آنها قرار خواهیم داد.

استاندار کرمانشاه افزود: باید با تلاش و کوشش ترس و رعب ایجاد شده ای که در فضای مجازی این روزها گریبان مردم را گرفته است کاهش دهیم چرا که اگر ترس کاهش پیدا نکند جامعه حرف‌های کذب را به راحتی می پذیرند و آن وقت معکوس واقعیت جای واقعیت را می‌گیرد و اداره شهر برای همه به خصوص شهرداری ها کار سختی می شود.

بازوند خاطرنشان کرد: همانطور که روز قبل اعلام کردیم تمام مرخصی ها در طول ایام نوروز لغو هستند و طبیعی است شهرداران نیز تا پایان فروردین هیچگونه مرخصی نخواهند داشت.

وی ادامه داد: شهرداران به هر شکل ممکن وضعیت حقوق و پرداختی‌ها را در دستور کار قرار دهند و پرسنل هیچ شهرداری نباید شب عید بدون حقوق باشند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه شهرداران باید کارهای شهرداری را در چارچوب قانون انجام دهند گفت: اگر غیر از این باشد ممکن است کار منجر به شهر فروشی شود و این‌کار خاطره خوبی برای مردم نخواهد داشت.

این مدیر ارشد استان تصریح کرد: برای شهرستانهای سرپل ذهاب، ثلاث و ازگله تقاضای ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار از دولت داریم که در بودجه سال ۹۹ برای آسفالت این سه شهر لحاظ خواهد شد به شرط اینکه کانکسی در خیابان‌ها نباشد لذا شهرداری ها نسبت به جمع‌آوری کانکس هایی که خالی هستند اقدام کنند.

وی در خصوص دریافت عوارضی از مرز پرویز خان نیز گفت: روزانه ۱۰۰۰ کامیون صادرات از این مرز داریم و شهرداری می‌تواند حقوقی را در این زمینه به عنوان عوارضی دریافت کنند و نسبت به دریافت عوارض ما مخالفتی نداریم.

بازوند خاطر نشان کرد: در سال ۹۹ پروژه غم تسلی باید ساماندهی شود این پروژه کار بزرگی است و اگر تعیین تکلیف نشود ممکن است به سکونت‌گاه‌های غیررسمی و حاشیه‌نشینی منجر شود.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: با توجه به اینکه پیک بیماری کرونا در هفته اول فروردین ماه اتفاق می‌افتد و علی‌رغم این که تاکید شده از مسافرت خودداری کنند اما ممکن است عده‌ای مسافر نیز داشته باشیم لذا نسبت به ضد عفونی محیط اهتمام ویژه را داشته باشید و تمام معابر، ورودی ها و مکان های گردشگری گندزدایی و ضدعفونی شوند.

وی گفت: برای تهیه مواد ضد عفونی در ایام نوروز این آمادگی را داریم تا مبلغی اعتبار بابت تهیه مواد ضدعفونی در اختیار شهرداریها بجز شهرداری کرمانشاه که اعتبار لازم برای این کار را دارد، قرار دهیم.

بازوند در خصوص طلب شهرداری از دستگاه‌های دولتی گفت: اگر در اسفند ماه صورت جلسه‌ای با امضای شهردار در اختیار ما قرار بگیرد در بودجه سال ۹۹ حدود ۵۰ درصد از بودجه آن دستگاه را جهت طلب به شهرداری لحاظ خواهیم کرد.

وی همچنین بر لزوم توجه به امر سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: درآمد پایدار شما زمانی شکل می‌گیرد که شهروندان درآمدشان بالا باشد لذا حمایت از سرمایه‌گذاری را به طور جدی در دستور کار قرار دهید.

استاندار کرمانشاه پارک جنگلی بیستون را یکی از ظرفیت‌های بزرگ گردشگری عنوان کرد و گفت: متاسفانه تاکنون نسبت به انجام این کار غفلت شده است لذا معاون عمرانی استاندار باید به طور جدی پیگیر این کار باشد تا هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

وی همچنین جابجایی ساختمان راهداری روانسر را بهترین ظرفیت برای مرکز تجاری دانست و گفت: اگر این کار اتفاق بیفتد حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری با ۶۰۰ تا ۷۰۰ فرصت اشتغال ایجاد می‌شود لذا معاون عمرانی اقدامات لازم در این خصوص را نیز انجام دهد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9918
  • 167 بازدید

برچسب ها

نوشته های مشابه