• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

ظرفیت‌های توسعه‌آفرین سنقر وکلیایی باید در راستای اشتغال و تولید به کار گرفته شوند

  • کد خبر : 12025
  • ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳
ظرفیت‌های توسعه‌آفرین سنقر وکلیایی باید در راستای اشتغال و تولید به کار گرفته شوند

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گردشگری را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه شهرستان سنقروکلیایی توصیف کرد و گفت: اولویت اول برای این شهرستان ایجاد اشتغال است. هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست ستاد اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سنقر وکلیایی که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار و فرماندار این شهرستان و مدیران مربوطه […]

به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گردشگری را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه شهرستان سنقروکلیایی توصیف کرد و گفت: اولویت اول برای این شهرستان ایجاد اشتغال است.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در نشست ستاد اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان سنقر وکلیایی که با حضور معاون عمرانی استاندار، مدیرکل حوزه استاندار و فرماندار این شهرستان و مدیران مربوطه برگزار شد، اظهار داشت: فرماندار سنقر وکلیایی طی مدت حضور در این شهرستان، کارهای خوبی را انجام داده است و به خاطر این عملکرد جهادی از ایشان تشکر می‌کنیم و انتظار داریم در مدت باقی‌مانده تا پایان این دولت نیز با همین انگیزه ستودنی با کمک همه دستگاه‌ها و مجموعه‌ها، مشکلات مردم را بشنود و به صورت ویژه حل آن را پیگیری کند.

وی عنوان کرد: حسینی‌کیا نماینده این شهرستان در مجلس شورای اسلامی یک ظرفیت بسیار خوب برای پیشبرد کارها و انتقال مطالبات موجود به مدیران ملی است که به شکل مناسب باید از ظرفیت و جایگاه ایشان در مسیر توسعه سنقر وکلیایی بهره گرفته شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه به آسیب‌های جدی کرونا به حوزه تولید و اشتغال سنقر وکلیایی اشاره و بیان کرد: این شهرستان باید متناسب با این آسیب‌ها از اعتبارات اشتغالزایی و کرونا برخوردار شود تا خسارت‌های وارده به واحدهای تولیدی و صنعتی تا حدودی جبران شود.

وی از واگذاری یک سالن چند منظوره متعلق به استانداری به شهرداری سنقر استقبال کرد و گفت: در صورتی که این سالن برای استفاده مردم و جوانان راه‌اندازی شود، استانداری علاوه بر واگذاری مجموعه، مبلغ ۱۰۰ میلیون هم برای راه‌اندازی کمک می‌کند.‌ البته طبق توافق نامه‌ در زمان بحران مدیریت این سالن اختیار فرماندار است.

مدیر ارشد استان ادامه داد: مشکل تخصیص آب این شهرستان در یک نشست اختصاصی با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط بررسی می‌شود و مشکلات سرمایه‌گذاری‌های جدید در این حوزه را برطرف می‌کنیم.

وی با استقبال از اجرایی شدن پروژه کارخانه فولاد در شهرستان سنقر وکلیایی، اظهار داشت: اولویت اول ما ایجاد اشتغال است و علاوه بر تسهیل‌گری در مسیر این سرمایه‌گذاری بزرگ، کمک‌های فنی و اعتباری هم در اختیار این کارآفرین قرار خواهیم داد.

بازوند در ادامه سخنانش بر تسریع در اجرای پروژه پتروشیمی سنقر تاکید کرد و گفت: شرکت پتروشیمی کشور قول داده این پروژه انجام شود و در دیدار با مدیرعامل پتروشیمی کشور مشکلات این طرح را پیگیری خواهم کرد.

وی ادامه داد: در حوزه محرومیت‌زدایی تلاش می‌کنیم دهستان‌های محروم شهرستان را شناسایی کرده و از ظرفیت بنیاد علوی و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای رفع محرومیت‌ها استفاده کنیم.  

استاندار کرمانشاه گردشگری را ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه این شهرستان توصیف کرد و گفت: سدهای جامیشان و شهدا از ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه گردشگری برخوردار است و در یک کارگروه ویژه زمینه سرمایه‌گذاری‌های جدید در این مجموعه ها فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های توسعه‌آفرین سنقر وکلیایی باید از حالت راکد دربیایند و وارد چرخه تولید و اشتغال‌زایی شوند.

بازوند پروژه بزرگراه راه سنقر _ بیستون را یکی از مطالبات مردم این شهرستان برشمرد و گفت: راه و شهرسازی این پروژه را فازبندی کند تا در سفر دکتر نوبخت اعتبار لازم برای اجرایی شدن یک فاز مهم و محوری آن تامین شود.  

مدیر ارشد استان کرمانشاه از فرش‌بافی به عنوان یک صنعت قدیمی در سنقرو کلیایی نام برد و گفت: با توجه به ریشه‌دار بودن این هنر در میان مردم منطقه، در صورت حمایت‌های لازم می‌توان اشتغال زیادی را حول محور فرش‌بافی ایجاد کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12025
  • 136 بازدید

برچسب ها