• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

عبور و مرور از خسروی به عراق ۷ صبح تا ۱۶ عصر

  • کد خبر : 8630
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۴
عبور و مرور از خسروی به عراق ۷ صبح تا ۱۶ عصر

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در نشست ویژه ستاد اربعین استان که با حضور محمد بدر معاون وزیر کشور عراق در مرز خسروی برگزار شد، بر امنیت کامل مسیر تردد زوار اربعین از مرز خسروی تأکید کرد و اظهار داشت: تمامی امکانات و زیر ساخت‌ها نیز در این مرز اماده شده و هیچ مشکلی وجود ندارد. […]

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند در نشست ویژه ستاد اربعین استان که با حضور محمد بدر معاون وزیر کشور عراق در مرز خسروی برگزار شد، بر امنیت کامل مسیر تردد زوار اربعین از مرز خسروی تأکید کرد و اظهار داشت: تمامی امکانات و زیر ساخت‌ها نیز در این مرز اماده شده و هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی افزود: بزرگراه کربلا به طول ۳۰۰ کیلومتر بهسازی شده است و حدود ۱۱۰ موکب از کرمانشاه تا مرز خسروی نیز در حال برپایی است.
استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: در قصر شیرین امکان تهیه سه وعده غذایی برای روزانه ۸۰ هزار زائر فراهم شده است.
بازوند به  مشکلاتی که در داخل خاک عراق هنوز وجود دارد، اشاره کرد و گفت: یکی از جمله این مشکلات برپا نشدن موکب‌ها است که به زودی سه موکب در منظریه، مقدادیه و حسینیه قرار است راه اندازی شود.وی در ادامه افزود : یکی از خلا‌های ما مکانی است که زائران عبور کرده از مرز خسروی در کربلا به آن مراجعه کنند. انتظار این است که با هماهنگی‌ها مکانی برای راهنمایی زائران در کربلا تعیین شود.
بازوند همچنین گفت: موضوع ترافیک و کنترل عبور و مرور در مرز خسروی را باید جدی گرفت چرا که هفتاد درصد زائران عبور کرده از مهران نیز از مسیر خسروی تردد دارند.
وی همچنین از برپایی موکب بزرگ از بنیاد مستضعفان در مرز خبر داد و گفت: مقرر شد در ایام اربعین تردد از مرز خسروی از ساعت ۷ صبح تا ساعت ۱۶ باشد.

همچنین در این نشست مصوب شد، با توجه به نبود مکانی در کربلا برای بازگشت زائران به مرز خسروی کمیته‌ای مشترک با حضور مسئولان ایرانی و عراقی برای ایجاد این مکان تشکیل شود.
لازم به ذکر است در این نشست مسئولان ایران و عراق بر امنیت کامل مرز خسروی تاکید کردند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8630
  • 243 بازدید

برچسب ها