• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

علت افزایش پروانه ها در کرمانشاه چیست؟

  • کد خبر : 6726
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
علت افزایش پروانه ها در کرمانشاه چیست؟

به گزارش پاتاق نیوز، ولی زاده  درباره دلیل افزایش پروانه‌ها و مشاهده بیشتر آن‌ها توسط مردم، اظهار کرد: افزایش پروانه‌ها خبر خوبی است و نشان می‌دهد شرایط آب و هوا برای تبدیل شدن شفیره به پروانه مناسب بوده است. وی ادامه داد: معمولا در زمانی که رطوبت بالا باشد T تعداد زیادی از شفیره‌ها به پروانه […]

به گزارش پاتاق نیوز، ولی زاده  درباره دلیل افزایش پروانه‌ها و مشاهده بیشتر آن‌ها توسط مردم، اظهار کرد: افزایش پروانه‌ها خبر خوبی است و نشان می‌دهد شرایط آب و هوا برای تبدیل شدن شفیره به پروانه مناسب بوده است.

وی ادامه داد: معمولا در زمانی که رطوبت بالا باشد T تعداد زیادی از شفیره‌ها به پروانه تبدیل می‌شوند و در زمانی که خشکسالی داشته باشیم تعدادی از شفیره‌ها خشک شده و از بین می‌روند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه بیشترین زمان مشاهده پروانه‌ها را مربوط به فصل بهار دانست و اضافه کرد: با شروع گرمای شدید و معمولا از تیرماه پروانه‌ها کمتر مشاهده می‌شوند.

به گفته، ولی زاده در برخی موارد نیز در شهریور ماه مشاهده پروانه‌ها بیشتر می‌شود که به شرایط آب و هوایی و نوع پروانه بستگی دارد.

وی با بیان اینکه ازدیاد پروانه‌ها آسیبی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کند و جای نگرانی ندارد، یادآور شد: پروانه مانند ملخ و… همه چیزخوار نیست و فقط از شهد گل‌ها تغذیه می‌کند.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از وجود گونه‌های متعدد پروانه‌ها از جمله پروانه‌های اطلسی، بلوطی، شطرنجی دم چلچله‌ای و… یاد کرد و افزود: فقط برخی از این گونه‌ها از جمله پروانه بلوطی و… در کرمانشاه دیده می‌شود.

ولی زاده درباره وضعیت ملخ‌ها و جیرجیرک‌ها در کرمانشاه نیز گفت: تاکنون گزارشی از افزایش ملخ‌ها و جیرجیرک‌های غیربومی استان نداشته ایم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6726
  • 654 بازدید

برچسب ها