• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

عمده تراکنش های حقوقی محصول جهل به موازین حقوقی و قانونیست

  • کد خبر : 8817
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
عمده تراکنش های حقوقی محصول جهل به موازین حقوقی و قانونیست

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در دادگستری شهرستان کنگاور و دیدار با قضات و کارکنان این مجموعه ، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت در تجربه دادرسی متوجه میشویم که بخش عمده تراکنش های حقوقی محصول جهل به موازین حقوقی و قانونیست پس لازم است که […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با حضور در دادگستری شهرستان کنگاور و دیدار با قضات و کارکنان این مجموعه ، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت در تجربه دادرسی متوجه میشویم که بخش عمده تراکنش های حقوقی محصول جهل به موازین حقوقی و قانونیست پس لازم است که به دنبال کشف  خاستگاه این مشکلات و رفع موانع حل آن باشیم.

ایشان تاکید کرد همه همکاران در مدیریت دستگاه قضایی استان شریکند. بنابراین از برنامه ها ، طرح ها ،نقد ونظرها ی ابتکاری  همه همکاران استقبال میکنیم.

وی یادآور شد به تاسی  روایتی از امیر المومنین (ع) سعی میشود در مدیریت ، خواص پروری نشود چرا  که به تعبیر بلند ایشان خواص در بدنه مدیریت پرهزینه و کم فایده هستند .

رئیس شورای قضائی استان پرهیز حداکثری از حبس گرایی در اعمال مجازاتها ، بکارگیری ظرفیت های مردمی در تنوع قومی -مذهبی استان ؛زندانها ، کلانتریها ، صنوف و… برای کاهش جمعیت کیفری لازم انست و خاطرنشان ساخت استفاده حداکثری از ظرفیت مصالحه در دستور کار قرار دارد و در حوزه دادسراها ، پیشگیری در اولویت کاری است و حتی در مباحث حقوقی باید جدی گرفته شود   .

ایشان یادآرو شد حتما ارتقای سطح دانش حقوقی  جامعه را دنبال میکنیم.  با شناختی که از پتانسیل همکاران دستگاه قضایی دارم مطمئنم میتوانیم موانع زیادی را ازسر راه حق و عدل و آرامش زندگی مردم برداریم.

دکتر توسلی زاده در ادامه سفر خود به شهرستان کنگاور با حضور در مسجد صاحب الزمان این شهر از نزدیک مستمع مشکلات ۹۶ نفر از اهالی این شهرستان بود و دستورات مقتضی برای حل مشکلات آنها صادر کرد.

 ایشان تاکید کرد بخشی از مشکلات ما ناشی از قطع ارتباط بامردم است و همانگونه که وعده کرده بودیم به صورت حضوری و بی واسطه با مردم برای حل مشکلات قضائی آنها دیدار می کنیم تا جایی که شاهد رفع مشکلات آنها باشیم.

رئیس کل دادگستری با حضور در زندان شهرستان کنگاور به درخواست های برخی از زندانیان برای آزادی مشروط دستور مقتضی صادر کرد و با درخواست عده ای از زندانیان برای مرخصی موافقت کرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8817
  • 296 بازدید

برچسب ها