• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

عمده فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز است

  • کد خبر : 5750
  • ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
عمده فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر امروز است

به گزارش پاتاق نیوز ، محمد خسروی اظهار داشت: در حال حاضر سامانه قوی و ناپایداری وارد جو استان شده است و بر منطقه حاکم شده است. وی با بیان اینکه این سیستم تا روز سه شنبه به تناوب باعث بارش باران، رگبار تگرگ و رعد و برق در سطح استان خواهد شد، افزود: عمده فعالیت […]

به گزارش پاتاق نیوز ، محمد خسروی اظهار داشت: در حال حاضر سامانه قوی و ناپایداری وارد جو استان شده است و بر منطقه حاکم شده است.

وی با بیان اینکه این سیستم تا روز سه شنبه به تناوب باعث بارش باران، رگبار تگرگ و رعد و برق در سطح استان خواهد شد، افزود: عمده فعالیت این سیستم طی امروز و فردا است و اوج بارش‌ها از بعدازظهر امروز تا بعدازظهر فرداست که بارش‌های مخاطره آفرینی طی این ۲۴ ساعت داریم.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه بیان داشت: علاوه بر آب گرفتگی گسترده طغیان رودخانه‌ها بسیار محتمل است و شرایط ناپایدار در نواحی جنوبی و شرق استان از جمله اسلام آباد، گهواره، ماهیدشت و همچنین جنوب کرمانشاه، هرسین، صحنه و کنگاور بیشتر خواهد بود.

وی میزان بارش‌ها طی این مدت را بین ۱۱۰ تا ۱۵۰ میلی متر اعلام کرد و بیان داشت: مردم به شایعاتی که در فضای مجازی مبنی بر بارش ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر و یا اینکه در ۲۴ ساعت به اندازه یکسال باران داریم، توجه نکنند.

به گفته این مسئول در کرمانشاه ۸۰ تا ۱۱۰ میلی متر و میانگین بارش در سطح استان ۸۰ تا ۱۰۰ میلی متر و سرعت وزش باد ۵۰ تا ۷۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5750
  • 322 بازدید

برچسب ها