• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

غربالگری بینایی ۲۸ هزار کودک کرمانشاهی

  • کد خبر : 8823
  • ۰۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۹
غربالگری بینایی ۲۸ هزار کودک کرمانشاهی

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال غربالگری بینایی ۲۸ هزار کودک کرمانشاهی انجام شده است، گفت: پیش بینی می‌شودتا پایان امسال ۶۲ هزار کودک ۳ الی ۶ سال غربال گری بینایی شوند. فاطمه رضوان مدنی با اشاره به اینکه دور جدید طرح غربالگری از اول آبان ماه در […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل بهزیستی استان با بیان اینکه در نیمه نخست امسال غربالگری بینایی ۲۸ هزار کودک کرمانشاهی انجام شده است، گفت: پیش بینی می‌شودتا پایان امسال ۶۲ هزار کودک ۳ الی ۶ سال غربال گری بینایی شوند.
فاطمه رضوان مدنی با اشاره به اینکه دور جدید طرح غربالگری از اول آبان ماه در استان شروع شده و تا پایان آذرماه ادامه دارد، گفت: این طرح در ۴۰ پایگاه سلامت اجتماعی بهزیستی و ۳۳۱ مهد کودک استان در حال اجراست.
وی در خصوص اهمیت طرح غربالگری اظهار داشت: کودکانی که تنبلی چشم دارند تا ۶ سالگی قابل درمانند و درمان بالای ۶ سال به سختی انجام می‌شود و ممکن است کودک دچار کم بینایی و حتی نابینایی شود.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به مراحل طرح غربالگری بینایی کودکان، گفت: بعد از معاینه کودک در پایگاه‌های بهزیستی در سطح شهر و مهد‌های کودک، افرادی که مشکوک به بیماری هستند به سطح دوم برنامه یعنی (اپتومتریست) ارجاع داده می‌شوند و پس از این مرحله در صورت نیاز به خدمات بیشتر به چشم پزشک معرفی خواهند شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8823
  • 266 بازدید

برچسب ها