• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021

فراخوان‌ جشنواره‌ تئاتر هرسین

  • کد خبر : 6568
  • ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
فراخوان‌ جشنواره‌ تئاتر هرسین

به گزارش پاتاق نیوز، حجت‌الاسلام‌ رحیم‌ جعفری مدیرکل‌ اداره‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان با اعلام عمومی فراخوان دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین، از هنرمندان تئاتر خیابانی استان‌های مورد فراخوان دعوت نمود آثار خود را با موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با تاکید بر نشاط افزایی به جشنواره هرسین ارسال نمایند. وی تصریح کرد […]

به گزارش پاتاق نیوز، حجت‌الاسلام‌ رحیم‌ جعفری مدیرکل‌ اداره‌ فرهنگ‌ و ارشاد اسلامی استان با اعلام عمومی فراخوان دومین جشنواره منطقه‌ای تئاتر خیابانی هرسین، از هنرمندان تئاتر خیابانی استان‌های مورد فراخوان دعوت نمود آثار خود را با موضوعات پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با تاکید بر نشاط افزایی به جشنواره هرسین ارسال نمایند.
وی تصریح کرد : از زمان حضورشان در استان به دنبال ایجاد برنامه‌های موثر و مداوم بوده است و جشنواره تئاتر خیابانی هرسین نیز با تشکیل دبیرخانه دائمی امروز به دومین دوره خود رسیده است و با توجه به تجربه خوب و با کیفیت برگزاری در اولین دوره پیش بینی ملی شدن و حتی بین المللی شدن این جشنواره در سال‌های آینده دور از ذهن نیست.
جعفری با اشاره به گستره فراخوان جشنواره از ۵ استان به ١٢ استان در فراخوان جدید، گفت: استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام، همدان، لرستان، خوزستان، آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، اردبیل می‌توانند آثار خود را به این جشنواره ارسال نمایند.
مدیرکل‌اداره‌فرهنگ‌وارشاداستان ابراز امیدواری کردند که این جشنواره مردمی بتواند در توسعه شهرستان هرسین موثر واقع شود.
وی افزود: در شهرستان هرسین در کنار جشنواره تئاتر خیابانی، جشنواره استانی داستان نویسی هرسین را نیز داریم که به زودی اختتامیه آن برگزار خواهد شد.
همچنین تشکیل خانه مور در این شهرستان نشان‌دهنده پتانسیل بالای هرسین جهت برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری است.
جعفری ادامه داد، در زمینه زیرساخت‌ها هم ساخت مجتمع فرهنگی هنری بیستون، شروع به کار مجموعه بزرگ فرهنگی و هنری ملل و بازسازی سالن چند منظوره انقلاب هرسین را به عنوان یکی از قطب‌های فرهنگی و هنری استان معرفی کرده است.
این مسئول استانی در پایان ضمن تشکر از حمایت‌های استانداری و فرمانداری شهرستان از این جشنواره ابراز امیدواری کرد که به زودی با معرفی دبیر و اعضاء دبیرخانه و شورای سیاستگزاری جشنواره شروع مراحل اجرایی جشنواره را شاهد باشیم .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6568
  • 251 بازدید

برچسب ها