• امروز : دوشنبه - ۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 20 - صفر - 1443
  • برابر با : Monday - 27 September - 2021

فرستادن بیمار برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان تخلف است

  • کد خبر : 6735
  • ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
فرستادن بیمار برای تهیه دارو به خارج از بیمارستان تخلف است

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر قباد محمدی اظهار داشت: اخیراً به دلیل نوسانات ارز شاهد قاچاق معکوس دارو هستیم که دارو را از ایران خریداری کرده و در کشور‌های همسایه به فروش می‌رسانند.  وی افزود: در این نوع قاچاق که در استان به صورت سازمان یافته مشاهده نشده است برخی از سودجویان اقدام به خریداری یک […]

به گزارش پاتاق نیوز، دکتر قباد محمدی اظهار داشت: اخیراً به دلیل نوسانات ارز شاهد قاچاق معکوس دارو هستیم که دارو را از ایران خریداری کرده و در کشور‌های همسایه به فروش می‌رسانند. 
وی افزود: در این نوع قاچاق که در استان به صورت سازمان یافته مشاهده نشده است برخی از سودجویان اقدام به خریداری یک داروی خاص از چند داروخانه می‌کنند و آن را با چند برابر قیمت در کشور عراق به فروش می‌رسانند.
معاون غذا و دارو دانشگاه بااشاره به کمبود‌های دارویی موجود در کشور گفت: ما در استان کرمانشاه عرضه برخی از دارو‌هایی که نیاز اساسی مردم هستند را در چند داروخانه محدود و متمرکز کردیم، مثلاً وارفارین فقط در دو داروخانه عرضه می‌شود تا از عرضه بی رویه دارو که منجر به سوء استفاده‌های احتمالی خواهد شد جلوگیری به عمل آید.
دکتر محمدی در خصوص کمبود داروی اوستین گفت: اوستین یک داروی وارداتی است که برای سرطان روده استفاده می‌شود، اما ایران جزء ۵ کشوری است که در دنیا اوستین را تولید می‌کند.
وی افزود: اوستین تولید ایران از کیفیت بالایی نیز برخوردار است و این دارو حتی به کشور‌های دیگر از جمله روسیه صادر می‌شود و نوع ایرانی آن همیشه در بازار وجود داشته است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی با بیان اینکه کرمانشاه قطب داروی غرب کشور است و سهمیه دارویی استان‌های همجوار از طریق کرمانشاه تعیین می‌شود گفت: ممکن است به دلایلی یک نوع دارو در استان تمام شود، ولی در استان‌هایی که خود ما سهمیه داروی آن‌ها را تهیه کردیه ایم هنوز تمام نشده باشد لذا برخی از همشهریان ممکن است بگویند که دارویی که در استان موجود نبود را در همدان بدست آورده اند.
دکتر محمدی با اشاره به قیمت دارو در کشور گفت: افزایش قیمت دارو در کل کشور توسط کمیسیون تعیین قیمت دارو وزارت بهداشت انجام می‌شود و این فرایند درکل کشور بصورت یکسان اعمال می‌گردد، اما با این حال اگر کسی از داروخانه‌ای بابت گران فروشی شکایت داشته باشد، می‌تواند با مراجعه به معاونت غذا ودارو مورد را پیگیری کند.
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: اکنون در تمامی شهر‌های استان غیر از دالاهو و ثلاث باباجانی هر کدام یک عدد داروخانه شبانه روزی و در اسلام آبادعرب ۲ داروخانه شبانه روزی فعالیت می‌کنند، در شهر کرمانشاه نیز اکنون ۱۹ داروخانه شبانه روزی وجود دارد که قرار است ۴ داروخانه دیگر نیز به آن اضافه شود.
دکتر محمدی تصریح کرد: اگر کسی نسبت به داروخانه‌ای شکایت داشته باشد می‌تواند از طریق شماره تلفن ۳۷۱۰۶۳۰۹ یا مراجعه حضوری به معاونت غذا و دارو موضوع را پیگیری کد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6735
  • 232 بازدید

برچسب ها