• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

فروش قبر طبق دفترچه عوارض صورت می گیرد

  • کد خبر : 9164
  • ۱۴ آذر ۱۳۹۸ - ۲:۳۷
فروش قبر طبق دفترچه عوارض صورت می گیرد

به گزارش پاتاق نیوز، سید احسان احسانی سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در خصوص خبر منتشر شده در مورد فروش قبر توسط سازمان آرامستان های شهرداری کرمانشاه گفت: بر اساس وظایف شورای شهر هر ساله دفترچه عوارض شهرداری مصوب می‌شود.وی ادامه داد، بر اساس همین قانون قیمت قبور در دفترچه عوارض شهرداری مصوب شده است و […]

به گزارش پاتاق نیوز، سید احسان احسانی سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه در خصوص خبر منتشر شده در مورد فروش قبر توسط سازمان آرامستان های شهرداری کرمانشاه گفت: بر اساس وظایف شورای شهر هر ساله دفترچه عوارض شهرداری مصوب می‌شود.
وی ادامه داد، بر اساس همین قانون قیمت قبور در دفترچه عوارض شهرداری مصوب شده است و پس از تایید هیئت تطبیق مصوبات در فرمانداری برای سازمان‌های شهرداری لازم الاجرا می شود.
سخنگوی شورای اسلامی شهر کرمانشاه اظهار داشت: قیمت قبر نسبت به کلانشهرهای هم تراز کرمانشاه به نسبت ارزان تر می باشد.
وی در خصوص قیمت قبر در سال گذشته گفت: سال گذشته با توجه به میزان درخواست برای دفن در قبرستان قدیمی کرمانشاه بالا بود، تصمیم بر آن شد که قیمت قبور در قبرستان جدید( بهشت زهرا) پایین تر از حد معمول باشد که مردم برای دفن اموات در قبرستان جدید (بهشت زهرا) تشویق شوند.

سالار احمدزاده رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر کرمانشاه در در همین خصوص گفت: زبان شورای شهر با شهرداری زبان مصوبه است و هر مصوبه‌ای در شورای شهر تصویب شود و در کمیته تطبیق مصوبات فرمانداری کرمانشاه عدم مغایرت بگیرد برای تمامی سازمان های وابسته به شهرداری و شهرداری لازم الاجرا است.
وی در خصوص تعیین قیمت قبر در کرمانشاه گفت: قیمت قبر در کرمانشاه بر اساس مصوبه شورای شهر در دفترچه عوارض سالانه شهرداری تعیین می شود و هیچ سازمان دیگری حق تصمیمی گیری برای این موضوع ندارد.
وی در خصوص مصاحبه مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی در خصوص قیمت قبور در کرمانشاه گفت: مصاحبه ی انجام شده در خصوص گرانی قیمت قبر تشویش اذهان عمومی بوده است و در واقع مصوبات شورا و رای مردم نادیده گرفته شده، چرا که اعضای شورای شهر که مصوبه دفترچه عوارض را هر ساله تعیین می‌کنند قیمت قبور بر همین اساس تعیین شده است.

وی ادامه داد: سازمان تعزیرات حکومتی کرمانشاه بایستی بعد از بررسی و حکم قطعی در این خصوص مصاحبه می نمود.
وی در پایان گفت: شورای شهر در این خصوص با اسناد و مدارک خود به قوه قضاییه در تهران مراجعه می نماید تا موضوع گرانی قیمت قبر در کرمانشاه رفع شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9164
  • 468 بازدید

برچسب ها