• امروز : سه شنبه - ۲۷ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 16 - شوال - 1443
  • برابر با : Tuesday - 17 May - 2022

فعالیت آموزشگاه‌های علمی و زبان از چند روز آینده آغاز می‌شود

  • کد خبر : 10885
  • ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
فعالیت آموزشگاه‌های علمی و زبان از چند روز آینده آغاز می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فعالیت آموزشگاه‌های زبان و علمی بعد از چند ماه تعطیلی از چند روز آینده آغاز می‌شود. مجید یزدان‌پناه با اشاره به وضعیت فعالیت آموزشگاه‌ها در شرایط کرونایی اظهار داشت: با شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته آموزشگاه‌ها نیز به تعطیلی کشیده شدند. وی عنوان کرد: […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: فعالیت آموزشگاه‌های زبان و علمی بعد از چند ماه تعطیلی از چند روز آینده آغاز می‌شود.

مجید یزدان‌پناه با اشاره به وضعیت فعالیت آموزشگاه‌ها در شرایط کرونایی اظهار داشت: با شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته آموزشگاه‌ها نیز به تعطیلی کشیده شدند.

وی عنوان کرد: در مکاتبات متعددی که با مسئولان انجام شد در نهایت روز گذشته استاندار اعلام کرد که در نخستین جلسه داخلی شرایط برای بازگشایی آموزشگاه فراهم می‌شود و دانشگاه علوم پزشکی نیز با حفظ پروتکل‌های بهداشتی با بازگشایی آموزشگاه‌های علمی و زبان موافقت کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امید داریم شرایط هر که سریع تر فراهم شود که در چند روز آینده فعالیت این آموزشگاه‌ها از سر گرفته شود.

یزدان‌پناه با بیان اینکه ۲۳۸۸ نفر در این آموزشگاه‌ها مشغول فعالیت هستند افزود: همه این افراد در این شرایط بیکار شده‌اند و امید داریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی این آموزشگاه‌ها را بدون تعطیلی فعال ببینیم.

وی بیان کرد: براساس پروتکل‌های بهداشتی مطلوب‌ترین شرایط برای بازگشایی آموزشگاه‌ها استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت صندلی‌ها است.

یزدان‌پناه با اشاره به تخلف آموزشگاه‌های بدون مجوز و فعالیت غیرقانونی آن‌ها در موقعیت شیوع کرونا عنوان کرد: تنها محل صدور مجوز برای آموزشگاه‌های علمی و زبان تنها وزارت آموزش و پرورش است و خارج از این حوزه امکان بازگشایی و دریافت مجوز وجود ندارد و انتظار می‌رود دستگاه‌های نظارتی به این موضوع ورود جدی داشته باشند.

وی گفت: در استان کرمانشاه ۵۲۵ آموزشگاه وجود دارد که شامل ۷۳ آموزشگاه آزاد علمی پسرانه، ۱۱۵ آموزشگاه علمی آزاد دخترانه، ۱۵۲ آموزشگاه زبان پسرانه و ۱۸۳ آموزشگاه زبان دخترانه است.

یزدان‌پناه عنوان کرد: بیشترین فراگیری این آموزشگاه‌ها در آموزش و پرورش ناحیه سه با ۱۴۵ آموزشگاه، در ناحیه یک با ۱۰۰ و در ناحیه دو با ۶۰ آموزشگاه است و سایر آموزشگاه‌ها در شهرستان‌ها قرار دارند.

وی گفت: برخی شهرستان‌ها همچون اسلام‌آباد غرب و سرپل‌ذهاب ۲۶ آموزشگاه دارند و حتی در بخش حمیل نیز آموزشگاه وجود دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10885
  • 130 بازدید

برچسب ها