• امروز : سه شنبه - ۲۸ دی - ۱۴۰۰
  • برابر با : 15 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 18 January - 2022

فعالیت ۱۸۰۰ هیأت در کرمانشاه/ فعالیت هیأت‌های عزاداری منوط به ثبت‌نام در سامانه «بیرق» است

  • کد خبر : 11238
  • ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
فعالیت ۱۸۰۰ هیأت در کرمانشاه/ فعالیت هیأت‌های عزاداری منوط به ثبت‌نام در سامانه «بیرق» است

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۸۰۰ هیأت در این استان، گفت: برای اولین بار سامانه «تکیه» را برای اعلام برنامه‌های هیأت‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم که در آن برنامه هیأت‌ها بررسی می‌شود و در دسترس دیگران قرار می‌گیرد. حجت‌الاسلام یوسف احمدی امروز در جمع اصحاب رسانه، در […]

به گزارش پاتاق نیوز ،  مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به فعالیت یک‌هزار و ۸۰۰ هیأت در این استان، گفت: برای اولین بار سامانه «تکیه» را برای اعلام برنامه‌های هیأت‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم که در آن برنامه هیأت‌ها بررسی می‌شود و در دسترس دیگران قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام یوسف احمدی امروز در جمع اصحاب رسانه، در خصوص تصمیمات اتخاذ شده در رابطه با عزاداری ماه محرم در استان، اظهار داشت: مبنای برنامه براساس تصمیم ستاد استانی مبارزه با کرونا و دانشگاه علوم پزشکی است.

وی به راه‌اندازی سامانه‌ای با عنوان «بیرق» اشاره و بیان کرد: هیأت‌ها و کسانی که قصد برگزاری مراسمات عزاداری در این ایام را دارند باید وارد این سامانه شوند و باید مسؤول بهداشت هیأت، مداح و ناظر و… هیأت را معرفی کنند و براساس آن با پذیرفتن یک سری تعهدات، تاییدیه برگزاری مجالس عزاداری برای آن‌ها صادر می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه به ممنوعیت برگزاری مجالس در سقف زیر ۶ متر اشاره کرد، گفت: ایستگاه‌های صلواتی برای توزیع غذا و شربت برپا نمی‌شود، توزیع نزولات به صورت غذای گرم اگر باشد باید به صورت بسته‌بندی و بیرون از هیأت باشد ولی بهتر است به صورت جیره خشک همچون طرح مساوات و همدلی بین نیازمندان توزیع شود. 

وی به فعالیت یک‌هزار و ۸۰۰ هیأت در استان اشاره و بیان کرد: برای اولین بار سامانه «تکیه» را برای اعلام برنامه‌های هیأت‌ها راه‌اندازی کرده‌ایم که در آن برنامه هیأت‌ها بررسی می‌شود و به اطلاع دیگران می‌رسد.

احمدی با اشاره به تفا‌هم‌نامه‌های صورت گرفته با اداره‌ کل آموزش و پرورش و اداره کل ورزش استان، افزود: قرار شده فضاهای آموزشی و ورزشی را در اختیار هیأت‌های که معرفی‌نامه از سازمان تبلیغات اسلامی دارند، قرار دهند تا روضه سیدالشهدا (ع) برگزار شود.

وی در خصوص نیاز هیأت‌ها به ماسک و مواد ضدعفونی، گفت: اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان متقبل شده که هر هیأت به هر میزانی که ماسک و اقلام بهداشتی نیاز دارد را تامین و به نرخ مصوب در اختیار آن‌ها قرار دهد منوط بر اینکه معرفی‌نامه سازمان تبلیغات را ارائه دهند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11238
  • 158 بازدید

برچسب ها