• امروز : پنج شنبه - ۹ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 1 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Thursday - 30 June - 2022

فوت بیمار قلبی به علت عدم پذیرش در بیمارستان

  • کد خبر : 8215
  • ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۰
فوت بیمار قلبی به علت عدم پذیرش در بیمارستان
رسول مرادی در یادداشتی نسبت به فوت یک بیمار قلبی بعلت عدم پذیرش در بیمارستان شهدای کرمانشاه اعتراض کرد.

بنا بر برخی شنیده ها در تاریخ ۲۱ مردادماه سالجاری حدود ساعت ۲۲ مردی (به نام جامه شورانی) به بیمارستان شهدای کرمانشاه وابسته به مدیریت درمان تامین اجتماعی استان مراجعه کرده و می گوید دچار ناراحتی قلبی شده است و دفترچه درمانی همراه ندارد اما با وجود درخواست های مکرر این بیمار، بیمارستان به علت آنچه نداشتن دفترچه درمانی اعلام شده وی را پذیرش نمی کند.
این شهروند که دچار عارضه قلبی شده است در حالیکه می خواهد از بیمارستان خارج شود در حیاط آنجا به زمین افتاده و جانش را از دست می دهد.
این در حالیست که هر بیماری که به اورژانس و مراکز درمانی مراجعه می کند می بایست حتما و به سرعت توسط کادر درمانی در حالت استیبل (به ثابت رسیدن شرایط جسمی بیمار) قرار گیرد و آنگاه به مرکز تخصصی برای انجام امور درمان تکمیلی منتقل شود.
بر اساس این شنیده ها خانواده دغدار این بیمار متوفی که از برخورد بیمارستان شوکه و پریشان حال شده بودند برای اعتراض به بیمارستان شهدا می روند که با حضور پلیس اوضاع مدیریت می شود.
در دین مبین اسلام نجات جان یک انسان به مثابه نجات همه انسان ها و گرفتن جان یک نفر به منزله گرفتن جان همه بشریت تلقی می شود.
پزشکان در آغاز کار خود سوگند یاد می کنند تا نجات جان بیماران اولویت آنان باشد و در این زمینه هیچ گونه قصوری قابل قبول و اغماض نیست.
تاکنون گزارش های متعددی در باره عدم نظارت لازم و مشکلات آزار دهنده در بیمارستان های شهدا و حضرت معصومه(س) زیر مجموعه مدیریت درمان تامین اجتماعی استان و برخی دیگر از بیمارستان های کرمانشاه که نتایج و و رویدادهای تلخی را به بار آورده است منعکس شده و تاکنون برای رفع این مشکلا اقدام های مورد نیاز آنگونه که باید انجام نشده است.
باید توجه داشت که پزشکی یک شغل نیست و بیمار دردمند برای درمان دردش به پزشک پناه می آورد و از این رو پزشک و مراکز درمانی می بایست پناهگاه انسان باشند نه بنگاه اقتصادی.
با توجه به اهمیت این موضوع از مسئولان محترم مربوطه و رسانه ها انتظار می رود این مورد دردناک را که موجب تالم و تاسف عمیق مردم کرمانشاه شده و یک خانواده را داغدار و سوگوار نموده به سرعت مورد پیگیری قرار داده و پس از روشن شدن قصور احتمالی با خاطیان و مقصران برخورد قاطع و لازم بعمل آید تا دیگر شاهد رفع این گونه مشکلات که در شان مردم انقلابی و شهید پرور ایران اسلامی و مردم شریف کرمانشاه است نباشیم.
رسول مرادی فعال رسانه

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8215
  • 642 بازدید

برچسب ها