• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

قبوض کاغذی برق حذف می شوند

  • کد خبر : 8110
  • ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
قبوض کاغذی برق حذف می شوند
مرآتي مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه گفت: با اقدامات صورت گرفته در اين شركت تمامي قبوض كاغذي برق حذف مي شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، مرآتی بیان کرد: در راستای اجرایی شدن طرح ملی قبض سبز قرار است تا پایان شهریورماه قبض های کاغذی برق حذف شده و اطلاعات قبض به صورت پیامک و سایر درگاه‌ها مانند سایت و… به اطلاع مشترک برسد. در این راستا شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با دریافت شماره تلفن همراه و شناسه قبض مشترکین تحت پوشش، اقدام به حذف قبوض کاغذی برق آنها می کند.

وی با اشاره به اهداف این طرح، تصریح کرد: با ارائه خدمات غیرحضوری به مشترکین در این طرح ضمن رفاه حال شهروندان و صرفه اقتصادی آن، توجه به حفظ محیط زیست نیز مدنظر قرار گرفته است.

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه افزود: لازمه صدور قبض سبز برای هر مشترک، ارائه آخرین شماره تلفن همراه وی می باشد. از این رو مشترکان توزیع برق استان کرمانشاه می توانند با توجه به حذف کلیه قبض های برق از اول مهر ماه، هر چه سریعتر نسبت به ثبت شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.

 وی تشریح کرد: نخستین روش ثبت شماره تلفن همراه، مراجعه مشترکان به سایت شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه به آدرسhttps://kpedc.ir/  و وارد نمودن شناسه قبض است. دومین روش، ارسال شناسه قبض به سرشماره ۳۰۰۰۱۵۲۱ به صورت پیامک است. به عنوان سومین روش مشترکان می توانند  شناسه قبض برق خود را به روش # شناسه قبض * ۱ * را به سرشماره ۲۰۰۰۱۵۲۱ارسال نمایند.

با تکمیل فرم هایی که ماموران شرکت برق با مراجعه به درب منازل، در اختیار ایشان قرار می دهند و ارائه این فرم ها به ادارات خدمات مشترکان امورهای تابعه برق استان کرمانشاه و یا دفاتر پیشخوان، شماره خود را در سامانه ثبت کنند.

همچنین ثبت تلفن همراه مشترکان از طریق مامورین قرائت کنتور در درب منازل مشترکان نیز درحال انجام است..

وی از راه اندازی یک اپلیکیشن پرداخت قبوض نیز توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: در هفته های آینده این اپلیکیشن سراسری اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است، هم اکنون طرح «قبض سبز» به صورت آزمایشی در برخی شهرستانهای اورامانات در حال انجام است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=8110
  • 351 بازدید

برچسب ها