• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022

قسمت باری راه آهن کرمانشاه نیاز به تقویت دارد

  • کد خبر : 12540
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۹
قسمت باری راه آهن کرمانشاه نیاز به تقویت دارد

 به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: قسمت باری راه آهن کرمانشاه با توجه به ظرفیت های حمل و نقل ریلی استان و اهمیت انتقال سریعتر مواد و محصولات تولیدی صنایع و کارخانجات نیاز به تقویت دارد. هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه […]

 به گزارش پاتاق نیوز، استاندار کرمانشاه گفت: قسمت باری راه آهن کرمانشاه با توجه به ظرفیت های حمل و نقل ریلی استان و اهمیت انتقال سریعتر مواد و محصولات تولیدی صنایع و کارخانجات نیاز به تقویت دارد.

هوشنگ بازوند عصر پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی که در سرسرای شهدای دولت استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اواخر سال ۹۶ که راه آهن کرمانشاه با سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی راه اندازی شد به وزیر وقت راه و شهرسازی لزوم توجه به بخش باری این پروژه را یاداوری کردم.

وی ادامه داد: از ابتدا مشخص بود که تنها حمل و نقل مسافری نمی تواند پاسخگوی سرمایه گذاری این پروژه عظیم باشد و لزوم توجه به حمل و نقل باری از همان ابتدا محسوس بود.

بازوند خاطرنشان کرد: باتوجه به اهمیت راه اندازی ایستگاه باری و با درنظر گرفتن هزینه های بالایی که برای خط ریلی انجام شده و همچنین مزایایی که می تواند در توسعه منطقه داشته باشد مجهز نبودن ایستگاه باری می تواند مشکلات زیادی ایجاد کند.

استاندار کرمانشاه همچنین از حضور خود در تهران طی هفته آینده و به منظور بررسی مشکلات موجود بخش باری راه آهن با مسوولان مربوطه خبر داد و گفت: امیدوارم این سفر باعث حل مشکلات موجود شده و شاهد رونق و پویایی بخش باری این پروژه شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی برای دریافت و یا بازپرداخت تسهیلات سرمایه در گردش به بانک ها اشاره کرد و گفت: اکنون مدت زمان بازپرداخت یکساله است که مشکلات زیادی برای واحدها ایجاد کرده است.

بازوند خاطرنشان کرد: پیشنهاد می شود پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش با مهلت بازپرداخت و تقسیط سه ساله به واحدهای تولیدی صورت گیرد تا آنها بتوانند با فراغ بال بیشتری به تولید بپردازند.

استاندار کرمانشاه همچنین از بانک ها خواست تا همراهی بیشتری با واحدهای تولیدی داشته باشند و تا جایی که امکان پذیر است در پرداخت تسهیلات به آنها خساست به خرج ندهند.

وی در پایان همچنین از سازمان صنعت، معدن و تجارت خواست تا نهایت تلاش خود را برای حل مشکلات شرکت های تولیدی پلیمر به کار گیرند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12540
  • 127 بازدید

برچسب ها