• امروز : سه شنبه - ۵ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 22 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Tuesday - 25 January - 2022

قهرمانان فرهنگی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه تجلیل شدند

  • کد خبر : 9507
  • ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۰
قهرمانان فرهنگی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه تجلیل شدند

به گزارش پاتاق نیوز، مراسم تجلیل از اعضای برگزیده مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه با حضور معاون سیاسی‌امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان استانی روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد.  مراسم تجلیل از اعضای برگزیده مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی مراکز […]

به گزارش پاتاق نیوز، مراسم تجلیل از اعضای برگزیده مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه با حضور معاون سیاسی‌امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان استانی روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸ در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار شد.

 مراسم تجلیل از اعضای برگزیده مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی مراکز کانون پرورش فکری استان کرمانشاه با حضور معاون سیاسی‌امنیتی استانداری کرمانشاه و جمعی دیگر از مسئولان استانی برگزار شد.

بر همین اساس، در سومین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، مراسم تجلیل از قهرمانان فرهنگی کانون پرورش فکری استان کرمانشاه، صبح روز دوشنبه ۱۴ بهمن‌ماه ۱۳۹۸، در سالن مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کانون پرورش فکری کرمانشاه برگزار و از ۱۸ نفر از اعضای برگزیده و مربیان هنری با اهدای لوح و جوایزی قدردانی شد. 

در قسمتی از این مراسم، معاون سیاسی، امنیتی‌استانداری کرمانشاه، به عنوان میهمان ویژه این مراسم نیز به سخنرانی پرداخت.

 محمدابراهیم الهی‌تبار، معاون سیاسی، امنیتی استانداری کرمانشاه گفت: حرکت در حوزه‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی و… را باید از کودکان شروع کنیم تا نسلی توانمند در آینده داشته باشیم.

محمدابراهیم الهی تبار در مراسم تجلیل از قهرمانان فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، از شکل گیری یک مهندسی فرهنگی در استان خبرداد و گفت: نهادهای مختلفی در بحث فرهنگی در استان فعالیت می‌کنند که هرکدام از آنها در شکل گیری این مهندسی فرهنگی تاثیر گذارند.

 الهی تبار همچنین افزود: بخشی از این مهندسی فرهنگی توسط شورای فرهنگ عمومی که برنامه‌های فرهنگی را ساماندهی می‌کند و بخشی نیز توسط دستگاه‌های اجرایی مانند آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی، کانون پرورش فکری و … شکل می‌گیرد.

معاون استانداری کرمانشاه در ادامه با پُراهمیت شمردن فعالیت‌های فرهنگی در حوزه کودکان ونوجوانان، عنوان کرد: هرچند در این حوزه چندین دستگاه مختلف متولی هستند، اما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از تاثیرگذارترین این دستگاه‌ها است.

او در ادامه با اشاره به فعالیت این نهاد از حدود پنجاه سال پیش، اعلام کرد: کانون‌های پرورش فکری از همان پنج دهه پیش محلی بودند که کودکان و نوجوانان در آن با انواع کتاب‌ها و برنامه‌های فرهنگی آشنا و تفکرشان باز می‌شد. آن نسل از کودکان و نوجوانان به واسطه آشنایی با همین کانون‌ها درس خواندند و تلاش کردند و بعدها در زمان پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نقش آفرین شدند.

الهی‌تبار افزود: اگر امروز ما افتخار می‌کنیم که یک وجب از خاک کشور در دوران جنگ تحمیلی جدا نشد، بخشی از آن به خاطر حماسه آفرینی‌های این نسل بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: وقتی به تاریخ کهن ایران نگاه می‌کنیم، در دوران‌ باستان دامنه جغرافیایی سرزمین ما بسیار گسترده بوده و در هر جنگی که در قرن‌های بعدی رخ داده، بخشی از سرزمین ما  از دست رفته است، اما در جنگ تحمیلی که اکثر کشورهای دنیا پشت عراق بودند، رشادت این نسل مانع از آن شد تا حتی یک وجب از خاک کشورمان به دست دشمن بیفتد.

او افزود: امروز نیز وظیفه نسل کنونی است که ضمن اینکه با نشاط زندگی کنند، درس بخوانند و تلاش کنند تا چهره‌های برجسته‌ای برای سازندگی ایران اسلامی باشند.

الهی تبار در ادامه گفت: نیاز داریم تا در همه زمینه‌های علمی، فرهنگی، پژوهشی، دینی و اعتقادی از رده سنی کودکان حرکت و خودمان را توانمند کنیم تا در آینده ستاره‌هایی درخشان برای آبادانی و زیبایی بیشتر ایران داشته باشیم.

در ابتدای این مراسم، مهناز فتاحی، مدیرکل کانون استان کرمانشاه نیز طی سخنانی، با تبریک فرا رسیدن چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به نقش کودکان در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و مراسم تجلیل از قهرمانان فرهنگی را یکی از برنامه‌های ویژه اداره کل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه به همین مناسبت باشکوه عنوان کرد.

در ادامه مراسم، برنامه‌های مختلفی همچون؛ نمایش «نامیرا» از مرکز شماره ۱۱ کانون پرورش فکری کرمانشاه، سرودنمایش توسط اعضای مرکز شماره ۲ کانون پرورش فکری کرمانشاه، پخش کلیپ روزهای انقلاب، و… به اجرا در آمد.

در پایان این مراسم، از ۱۸ عضو برگزیده مسابقه‌های بین‌المللی نقاشی به عنوان قهرمانان فرهنگی و همچنین تعداد ۱۰ نفر از مربیان هنری با اهدای لوح و جوایزی قدردانی شد.

محمدابراهیم الهی تبار، معاون سیاسی‌امنیتی استانداری کرمانشاه، فریبرز نجفی‌مهر، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه، زهره رستمی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمانشاه، سالار احمدزاده، عضو شورای شهر کرمانشاه، جمعی از کارشناسان اداره‌های کل آموزش و پرورش و بهزیستی استان کرمانشاه، و…میهمانان این مراسم بودند. 

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9507
  • 220 بازدید

برچسب ها