• امروز : یکشنبه - ۱۲ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 4 - ذو الحجة - 1443
  • برابر با : Sunday - 3 July - 2022

قیمت‌رهن واجاره مسکن به صورت نامتعارف بالا رفته

  • کد خبر : 6885
  • ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
قیمت‌رهن واجاره مسکن به صورت نامتعارف بالا رفته

به گزارش پاتاق نیوز،  محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: افزایش قیمتنامتعارف قیمت رهن واجاره موضوعی است که با توجه به فصل جابجایی مستأجران خیلی جدی‌تر شده است. محمدحسین صادقی افزود: بخشی از این موضوع ناشی از فعالیت گسترده دلالان و واسطه‌ها است که باعث شده قیمت‌ها به صورت کاذب افزایش پیدا کند. […]

به گزارش پاتاق نیوز،  محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: افزایش قیمتنامتعارف قیمت رهن واجاره موضوعی است که با توجه به فصل جابجایی مستأجران خیلی جدی‌تر شده است.
محمدحسین صادقی افزود: بخشی از این موضوع ناشی از فعالیت گسترده دلالان و واسطه‌ها است که باعث شده قیمت‌ها به صورت کاذب افزایش پیدا کند.
وی تاکید کرد: هر بخش و قسمتی که دلال‌ها ورود پیدا کنند بحث عرضه و تقاضا را بر هم می‌زنند و برای مصرف کننده و مشتری واقعی نیز مشکلاتی به وجود می‌آید.
صادقی با بیان اینکه نظارت‌ها در این بخش باید مقداری تقویت شود، گفت: متصدیان بنگاه‌ها باید اجازه فعالیت به دلال‌ها و افرادی که واسطه هستند و قیمت‌ها را دچار نوسان کرده و تغییر می‌دهند را در بنگاه‌هایی که دارای مجوز هستند و فعالیت قانونی دارند، ندهند.
وی تاکید کرد: باید در این قسمت نظارت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و تعزیرات حکومتی هم در دقیق‌تر و جدی‌ترباشد.
صادقی گفت: دستگاه‌های متولی و ناظر بر تمام افرادی که در این زمینه دارند فعالیت می‌کنند را رصد خواهند کرد و افرادی که واسطه گری می‌کنند حتماً منتظر باشند که با برخورد جدی تعزیرات حکومتی مواجه شوند و در مرحله‌ای هم حتماً دادستانی ورود و برخورد جدی خواهد داشت.
وی با بیان اینکه تمام کشور با شرایط اقتصادی حاکم مواجه هستند، گفت: همه ما اگر با این نگاه بنگریم که کل کشور با مشکلات اقتصادی و تحریم‌ها مواجه هستند، می‌توان با نوع دوستی اخلاق و اخلاق و عمل به آموزه‌های دینی این دوران را نیز سپری کرد.
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه از تشکیل کارگروهی در این زمینه خبر داد و گفت: گروه هفته گذشته با مدیریت معاون استاندار با همین موضوع در استانداری کرمانشاه تشکیل شده است و به این معناست که دغدغه مردم، دغدغه مسئولان نیز هست.
وی افزود: در قالب این کارگروه یک اکیپ گشت و بازرسی با مدیریت دادیار دادسرا یکی از اعضای سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه‌های مرتبط تشکیل شده و در سطح شهر افراد و بنگاه دارانی که به صورت شاخص در این زمینه در تغییر قیمت منزل و اجاره‌بها ذی‌نفع هستند و بی جهت قیمت‌ها را افزایش می‌دهند رصد خواهد شد.
صادقی ادامه داد: علاوه بر اقداماتی که توسط تعزیرات حکومتی انجام می‌شود، اگر فعالیت آن‌ها به افزایش قیمت اجاره و تغییر آن کمک کند، حتماً واحد مربوطه پلمب خواهد شد و از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می‌شود و حتماً به مردم معرفی می‌شوند.
وی تاکید کرد: مردم می‌توانند با سامانه ۱۳۳ که تعزیرات حکومتی اعلام کرده، نسبت به ارائه گزارش و تخلفات بنگاه‌ها در این زمینه اقدام کنند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6885
  • 220 بازدید

برچسب ها