• امروز : چهارشنبه - ۶ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Wednesday - 26 January - 2022

کشاورزان مبارزه با آفات و علفهای هرز را جدی بگیرند

  • کد خبر : 5880
  • ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۸:۰۴
کشاورزان مبارزه با آفات و علفهای هرز را جدی بگیرند

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس نوربخش حاتمی اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب سالجاری، مبارزه با علفهای هرز مزراع ضروری بوده و از طرفی  مبارزه با آفاتی نظیر سن گندم، شته مومی کلزا همچنین بیماریهای قارچی در افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی بسیار تاثیر گذار است. وی خاطرنشان کرد: به منظور مبارزه […]

به گزارش پاتاق نیوز،  مهندس نوربخش حاتمی اظهار داشت: با توجه به بارش های مناسب سالجاری، مبارزه با علفهای هرز مزراع ضروری بوده و از طرفی  مبارزه با آفاتی نظیر سن گندم، شته مومی کلزا همچنین بیماریهای قارچی در افزایش کیفیت و کمیت محصولات کشاورزی بسیار تاثیر گذار است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور مبارزه اصولی با آفات و بیماریها، کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی در ایام تعطیلات نوروز، در مراکز و مدیریت های جهاد  کشاورزی دهستانها و شهرستانها به صورت کشیک حضور دارند وتوصیه های فنی لازم را در اختیار کشاورزان قرار می دهند.

حاتمی با اشاره به بارندگی های مطلوب سال زراعی جاری گفت: خوشبختانه تا به امروز ۵۹۰ میلیمتر متوسط بارندگی استان بوده که نسبت به مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش و نسبت به متوسط بلند مدت ۷۵ درصد رشد داشته است.

وی تصریح کرد: در این شرایط مطلوب بارندگی شرایط خوبی برای تولید محصولات پاییزه و بهاره فراهم شده که توصیه های لازم در این خصوص توسط کارشناسان به کشاورزان اطلاع رسانی خواهد شد.

وی با اشاره به کشت بهاره محصولات کشاورزی بخصوص چغندرقند، از کشاورزان درخواست نمود نسبت به کاشت به موقع  و بر اساس سهمیه ابلاغی  اقدام کنند.

حاتمی همچنین به کشاورزانی که قصد کاشت گوجه فرنگی را دارند توصیه کرد نسبت به تولید و تهیه نشاء مناسب و آماده سازی بستر کاشت و آماده سازی زمین اقدام نمایند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در پایان خاطرنشان کرد: در استان کرمانشاه انواع نهاده ها شامل کود و سم  به اندازه کافی موجود هست و نگرانی در این خصوص نداریم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5880
  • 237 بازدید

برچسب ها