• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

لزوم تشکیل کمیته ویژه برای نظارت بر بهداشت مدارس کرمانشاه

  • کد خبر : 11980
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
لزوم تشکیل کمیته ویژه برای نظارت بر بهداشت مدارس کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه (مختص بیماران کرونایی) بر لزوم تشکیل کمیته‌های ویژه در مدارس استان در راستای نظارت بر وضعیت سلامت دانش‌آموزان و ایمنی و بهداشت مدارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، تاکید کرد. سیاوش وزیری امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به دغدغه‌های این روزهای والدین در خصوص حضور […]

به گزارش پاتاق نیوز، رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه (مختص بیماران کرونایی) بر لزوم تشکیل کمیته‌های ویژه در مدارس استان در راستای نظارت بر وضعیت سلامت دانش‌آموزان و ایمنی و بهداشت مدارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، تاکید کرد.

سیاوش وزیری امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به دغدغه‌های این روزهای والدین در خصوص حضور اختیاری دانش‌آموزان در مدارس، اظهار داشت: تمامی مدیران و معاونان مدارس دستورالعمل بازگشای مدارس را مطالعه کنند.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل کمیته‌های ویژه در مدارس استان در راستای نظارت بر وضعیت سلامت دانش‌آموزان و ایمنی و بهداشت مدارس در راستای مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: در این دستورالعمل بر تشکیل این کمیته در مدارس تاکید شده که باید هر دو هفته یک‌بار بر وضعیت سلامت دانش‌آموزان ایمنی مدارس و بهداشت نظارت داشته باشد.

رئیس بیمارستان گلستان کرمانشاه (مختص بیماران کرونایی) در تشریح برخی از این دستورالعمل‌ها، گفت: باید در مدارس مناسب‌ترین و بزرگ‌ترین کلاس‌ها برای حضور دانش‌آموزان در نظر گرفته شود، فاصله‌گذاری حداقل یک متر در طول و عرض صندلی و وسایل مورد نیاز دانش‌آموز مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: معلمان، مدرسان و تمام کسانی که کارکنان مدارس هستند و همچنین دانش‌آموزان‌ در تمام ساعت حضور باید از ماسک استفاد کنند.

وزیری افزود: مدرسه باید آب و مایع شوینده دست را در اختیار دانش‌آموزان بگذارند و خانواده‌ها هم حتما شوینده‌های الکلی را تهیه و به دانش‌آموز بدهند تا دست خود را با آن شست‌و‌شو دهد.

این متخصص بیماری عفونی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: از فعالیت جمعی و ورزش‌هایی که ایجاد اجتماع می‌کنند در مدارس پرهیز و با عدم برگزاری مراسم صبحگاه به صورت شلوغ، دوره کلاس‌ها را به کمتر از یک ساعت کاهش دهند که همان ۳۵ دقیقه که خود آموزش و پرورش برنامه‌ریزی کرده، دوره خوبی است.

وی با توجه به نزدیک شدن به فصل پاییز و شیوع آنفولانزا و همزمانی آن با بیماری کرونا ویروس، افزود: رعایت پروتکل‌های بهداشتی درباره کرونا ویروس، قطعا در مورد پیشگیری از آنفولانزا هم موثر است و اقدامی بیش از رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست‌ها مطالبه نمی‌شود.

وزیری در خصوص تزریق واکسن آنفولانزا نیز، گفت: اگر واکسن معادل جمعیت در دسترس بود، حتما توصیه می‌شد که همه تزریق کنند ولی الان این امکان وجود ندارد، لذا سالمندان، زنان باردار و بیماران زمینه‌ای در اولویت تزریق هستند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11980
  • 118 بازدید

برچسب ها