• امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 18 - صفر - 1443
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021

لزوم لغو ممنوعیت صادرات نخود

  • کد خبر : 6297
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۹:۲۷
لزوم لغو ممنوعیت صادرات نخود

به گزارش پاتاق نیوز،  ناصر مرادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت : قیمت نخود با وجودبالا رفتن قیمت کالا‌های مختلف، تغییری نکرده و حتی شاهد افت قیمت خرید نخود از کشاورزان هستیم. وی بااشاره به اینکه نگاه برخی مسئولان این است که صادرات نخود باید ممنوع شود تا در سبد کالای مصرف خانوار‌های […]

به گزارش پاتاق نیوز،  ناصر مرادی عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت : قیمت نخود با وجودبالا رفتن قیمت کالا‌های مختلف، تغییری نکرده و حتی شاهد افت قیمت خرید نخود از کشاورزان هستیم.
وی بااشاره به اینکه نگاه برخی مسئولان این است که صادرات نخود باید ممنوع شود تا در سبد کالای مصرف خانوار‌های ایرانی قرار بگیرد افزود : ممنوعیت صادرات نخود موجب شده کشاورزان تولیدکننده نخود ضرر کنند.
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه بیان کرد: تلاش می به زودی ممنوعیت صادرات نخود برداشته شود.
عضو مجمع نمایندگان اتاق بازرگانی کرمانشاه اوج مصرف نخود را در فصل پاییز، ایام ماه محرم و صفر و فصل سرما اعلام کرد و گفت: با گذشتن از این روز‌ها شاهد این هستیم میزان زیادی نخود روی دست کشاورزان بماند و متضرر شوند .
وی افزود : نخود در کرمانشاه با نرخ ۵۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان از کشاورزان خریداری می‌شود در حالی ک همین نخود در استان‌های دیگر که صنایع بسته بندی دارند، از ۱۳۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ تومان نیز به فروش می‌رسد.
رئیس شورای ملی نخود متذکر شد: امسال پیش بینی میکنبم ۱۱۰ هزار تن نخود در استان کرمانشاه تولید شود و قطعا مشکل تامین نخود مورد نیاز داخل وجود ندارد و واردات نخود ضربه‌ای مهلک بر پیکر زخم دیده تولید نخود است.
وی افزود: قطعا صادرات نخود مشکلی در تامین نخود مورد نیاز داخل کشور ایجاد نمی‌کند و حتی موجب رونق کشاورزی و مشاغل مستقیم و غیرمستقیم این حوزه همچون بسته بندی و تولید کیسه می‌شود.
وی تاکید کرد: آنچه مهم است جلوگیری از واردات نخود است و این مهم می‌تواند موجب رونق اقتصادی، رونق تولید نخود و ایجاد اشتغال در استان کرمانشاه و کشور شود .

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=6297
  • 198 بازدید

برچسب ها