• امروز : دوشنبه - ۴ مرداد - ۱۴۰۰
  • برابر با : 17 - ذو الحجة - 1442
  • برابر با : Monday - 26 July - 2021

ما، زامبی ها و سیل

  • کد خبر : 5837
  • ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۴۴
ما، زامبی ها و سیل

به گزارش پاتاق نیوز، مسیل‌ها را می‌فروشند، تغییر کاربری هر زمینی را می‌گیرند، طرح مونوریل کرمانشاه را می‌دهند تا هزاران میلیارد تومان هزینه شود و متخصصین در این کار دربمانند، آخرالامر این مونوریل هوایی به زیر زمین برود و ادامه پیدا کند، مردم از تونل آن بازدید کنند و شادان و پای کوبان نترسند که […]

به گزارش پاتاق نیوز، مسیل‌ها را می‌فروشند، تغییر کاربری هر زمینی را می‌گیرند، طرح مونوریل کرمانشاه را می‌دهند تا هزاران میلیارد تومان هزینه شود و متخصصین در این کار دربمانند، آخرالامر این مونوریل هوایی به زیر زمین برود و ادامه پیدا کند، مردم از تونل آن بازدید کنند و شادان و پای کوبان نترسند که اگر سیلی جاری شود در زیر زمین چه باید کرد؟ آیا این تونل ایمنی لازم را دارد؟ فکری به حال امداد رسانی این تونل شده است؟

این زامبی محترمی که این طرح را برای کرمانشاه داد قدرت و شاید پول قلمبه‌ای را بلعید و امروز به زامبی چاقی تبدیل شده است. زمانی که ما در دهان عقلا و نخبگان را می بندیم، زامبی‌هایی اینچنین، بیشتر می‌شوند، همین زامبی‌ها سالها پیش اجازه دادند تا مناطقی چسبیده به رودخانه‌های قره سو و تنگ کنشت ساخته شوند.
این دیگر نیاز به تخصص آنچنانی ندارد که نگاه کنیم و مناطق بلند کرمانشاه را ببینیم، سراب قنبر، کسری، خیابان دانشجو، در سطحی پایین‌تر، میدان غدیر، چهارراه اجاق، پایین‌تر، میدان آزادی، بلوار شهید بهشتی، و اگر پایین‌تر برویم کمربندی، الهیه، شهرک ولایت، در مواقعی که باران رحمت الهی چند ساعتی ادامه پیدا می‌کند، شهرک الهیه به تالاب تبدیل می‌شود و اگر توده‌ای سیل آسا روی کرمانشاه قرار بگیرد باید دست به دعا برداشت که باران نبارد، اما چرا نبارد؟
چون مردم الهیه باید در هراس به سر ببرند که آب از سرشان نگذرد، یا شهروندان حاشیه قره سو، دست رو به آسمان که طغیان رودخانه آنان را به کام خود نکشد یا رودخانه تنگ کنشت به خانه و زندگیشان هجوم نیاورد، مردمانی که به صحبت عقلا گوش می‌دهند، چسبیده به رودخانه‌ها خانه نمی‌سازند، مسیل‌ها را باز نگه می‌دارند تا سیل در آنها جاری شود و آب کاشانه‌شان را به باد فنا ندهد، البته آنها زامبی‌های قدرت و ثروت کمتری دارند.
زامبی‌های اینجا حتی بستر مسیل‌ها را (در استان گلستان) به مردم متقاضی زمین می‌فروشند تا به یک زامبی چاق‌تر تبدیل شوند، به امید زمانی که شکم مبارک‌شان حسابی بالا بیاید، دست روی شکم بکوبند و چاقی‌شان را به رخ خلق لاغر و نحیف بکشند، آقازاده‌های این زامبی‌های چاق، پول و قدرت این مملکت به سختی دچارشده را حق مسلم خود می‌شمارند و در ماشین‌ها و ویلاهای آنچنانی‌ با داف‌های آنچنانی‌ترشان، عکس سلفی منتشر می‌کنند.
خجالت کشیدن که سالهاست به بوته فراموشی سپرده شده است، به یاد دارید که یک زامبی چاق چند سال پیش در مورد سیل استان گلستان چه گفت؟ سیل بد هم نیست! گل و لای را برایمان به ارمغان می‌آورد و در سالهای بعد محصولمان چند برابر می شود! نمی‌دانم ما را چه فرض کرده بود که این مزخرفات را می‌سرود؟ یا شاید داغی درد حماقت عقلش را بخار کرده بود، البته زیادی چریدن عقل را رو به زوال می‌برد،

متاسفانه این درد در جامعه منتشر هم شده است، همه‌ی ما در ته قلبمان آرزو می‌کنیم که یک زامبی شویم و بعد از آن به یک زامبی چاق و چاق تر، همین است که زامبی‌ها جولان می‌دهند و کسی هم متعرض آنها نمی‌شود، این زامبی‌ها بر بال آرزوهای ما سوارند، نفوذ ارزش‌های اقتصادی در فضای فرهنگی – اجتماعی و به خصوص مصرف زدگی، زامبی‌ها را پر ‌روتر و ما را مردنی تر خواهد کرد، عده‌ای از خود ما مردم فریاد کشیدند که آقا، پراید ۴۰ میلیونی ثبت نام نکنیم، اما سایت که باز شد مثل قحطی زده‌ها، هجوم بردیم که مبادا جا بمانیم.

در این اوضاع قمر در عقرب، توده ای پربار از آب باران، این مائده آسمانی که اگر درست ذخیره شود خیال‌مان از منابع آب راحت خواهد بود، همه را مضطرب می کند! سالها دعا می کنیم که ببارد و وقتی که می بارد دعا می کنیم که نبارد! اصلا من نمی دانم در این چریدن مدام این دیگر از کجا درآمد؟ باران باید چند ساعتی ببارد و برود پی کارش، ما کار و زندگی داریم جناب مستطاب اوسا کریم، اوسا کریمی؟ خب باش، می خواهیم بچریم آقا، زامبی‌ها هزار گیر و گرفت دارند، اگر چریدنشان متوقف شود همه چیز می خوابد، اگر پراید را ۱۰۰ میلیون کردند شما جواب می‌دهی؟ پس قدرت و ثروت این کشور را چه کسی ببلعد؟ جمع می شود ممکن است بگندد، لطف بفرمایید بگویید ما به باران چند روزه‌ی فراوان نیاز نداریم، باران باید پرستیژ داشته باشد، بیاید یکی دو ساعت کارش را انجام دهد و برود ما هم برویم به دنبال بدبختی‌مان، ما کرمانشاهی ها مجبور شدیم یک پل را خراب کنیم، خوب شد؟
نمی دانم مردم شیراز چه می کشند؟ استان گلستان را هم فقط از صفحه‌ی تلویزیون یا از طریق شبکه‌های اجتماعی دیده‌ام، فقط باید گفت، خدا صبرشان بدهد، اما این وقایع ما را بیدار نمی‌کند، دوباره از فردای این وقایع و هر حادثه‌ی دیگری آش همان آش است و کاسه همان کاسه! دوباره زامبی‌ها سر جایشان محکم تر از قبل می‌نشینند و ترکتازی می‌کنند، ما هم به دنبال یک لقمه نان؛
رسانه ها و عقلا و نخبگان هم سر خودشان را درد می‌آورند، مطمئن باشید گزند آنچنانی به این جماعت وارد نمی‌شود که هیچ، از سیل، منفعت هم می برند، ختم کلام، سیل نو مبارک

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5837
  • 402 بازدید

برچسب ها