• امروز : چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱
  • برابر با : 17 - شوال - 1443
  • برابر با : Wednesday - 18 May - 2022

مانع‌تراشان «رونق تولید» دشمن نظام هستند/ فرصت بی‌نظیر اشتغالزایی در بخش صنعت

  • کد خبر : 12977
  • ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹
مانع‌تراشان «رونق تولید» دشمن نظام هستند/ فرصت بی‌نظیر اشتغالزایی در بخش صنعت

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تا صنعت رشد نکند شغل به وجود نمی‌آید و باید صنعت رشد کند و تقویت شودتا اشتغالزایی در استان داشته باشیم. نشستی با حضور اعضای خانه‌ صنعت استان کرمانشاه با حضور ابراهیم عزیزی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به منظور بیان مشکلات […]

به گزارش پاتاق نیوز، نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تا صنعت رشد نکند شغل به وجود نمی‌آید و باید صنعت رشد کند و تقویت شودتا اشتغالزایی در استان داشته باشیم.

نشستی با حضور اعضای خانه‌ صنعت استان کرمانشاه با حضور ابراهیم عزیزی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی به منظور بیان مشکلات صنعت و بخش خصوصی استان امروز در محل سالن جلسات خانه‌ صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه برگزار شد.

تولید کنندگان و فعالین بخش خصوصی استان در ابتدای این نشست به بیان مشکلات و توقعات و خواسته‌های خود از نمایندگان و دولت پرداختند و راهکارهایی در این رابطه ارائه کردند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در ادامه مهمترین دغدغه مردم استان را پیشرفت کرمانشاه بیان کرد و قرار گرفتن این استان در قله‌ پیشرفت را حق کرمانشاه و کرمانشاهیان دانست و اظهار داشت: کرمانشاه از پیشینه و ظرفیت‌های بزرگ خدادادی و انسانی همچون اقلیم چهار فصل همزمان، سابقه تاریخی بی‌نظیر، سرمایه انسانی بسیار بالا و بزرگ که در دفاع مقدس حماسه‌آفرینی کردند، برخوردار است.

ابراهیم عزیزی با بیان اینکه ما منت داریم که نوکر مردم هستیم، اشتغال را مهمترین خواسته‌ به حق مردم استان عنوان کرد و گفت: اشتغال جزو موارد مطروحه در قانون اساسی است و دولت و مجلس در برابر این حق مکلف‌اند و باید با تمام توان و اعتقاد در این خصوص سر از پا نشناسند.

وی یکی از عرصه‌های ایجاد اشتغال را صنعت برشمرد و بیان کرد: تا صنعت رشد نکند شغل به وجود نمی‌آید و باید صنعت رشد کند و تقویت شود.

عزیزی تولیدکنندگان را مصداق نیکوکاری و خیرخواهی دانست و تاکید کرد: ما باید به وجود تولیدکنندگان و صنعتگران افتخار کنیم.

این نماینده مجلس ضمن بیان اینکه برای توسعه صنعت باید تمامی موانع را برداریم و اجازه ندهیم کسی مانع جدید ایجاد کند، تصریح کرد: مدیران باید به قانون عمل کنند و هر مدیری که قانونمند نباشد جایش در این شهر نیست؛ مدیر باید عالم دلسوز و سالم باشد و برای خدمت مردم سر از پا نشناسد.

عزیزی مانع‌تراشان رونق تولید را دشمن مردم و نظام دانست و ضمن تاکید بر تسهیل امور و رفع موانع و بروکراسی‌های زائد اداری، خاطرنشان کرد: همزمان باید مقتضیات رشد صنعت را فراهم و باید و نبایدها را مشخص کرد، چرا که باید براساس واقعیت‌های موجود وضعیت مطلوب را ترسیم کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بر مشوق‌های سرمایه‌گذاری همچون کمک‌های بلاعوض، تسهیلات ارزان قیمت و معافیت‌های مالیاتی تاکید کرد و گفت: اگر برای تولید و اشتغال هزینه نشود باید در جاهای دیگر چند برابر آن را هزینه کنیم.

عزیزی با اشاره به اهمیت معافیت مالیاتی برای رشد سرمایه‌گذاری، این امر را سبب رونق تولید و رشد اشتغال دانست و افزود: نتیجه این کار در نهایت باعث ایجاد یک منبع مالیاتی جدید که  یک درآمد جدید برای دولت محسوب می‌شود، است.

وی با اشاره به اهمیت تنظیم درست قوانین و اجرای صحیح آن‌ها، فرآیند صدور مجوزها و ساماندهی و آسیب‌شناسی قوانین و مصوبات و ریشه‌یابی مشکلات و موانع موجود را مهم ارزیابی کرد.

عزیزی در ادامه اعلام آمادگی کرد تا به‌صورت منظم با صنعتگران و فعالین بخش خصوصی جلسه برگزار کند و به صورت کلی و موردی مشکلات آنان را بررسی و در رفع آن‌ها بکوشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش، اضافه کرد: پروژه قطار استان کرمانشاه نباید متوقف شود و باید به سمت سایر شهرستان‌های استان نیز ادامه پیدا کند.

عزیزی با بیان اینکه در مجلس به دنبال طرح کالابرگ برای بهره‌مندی بیشتر مردم هستیم، ادامه داد: باید همه نیروهای شاغل تبدیل وضعیت داده شوند تا بتوانند با آرامش بهتر کار کنند و درآمد و رفاه بیشتری داشته باشند.

وی، گفت: به دنبال آن هستیم که علاوه بر حق منطقه جنگی، حق منطقه محروم و امتیازات مربوط به آن نیز به استان کرمانشاه تعلق بگیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12977
  • 139 بازدید

برچسب ها