• امروز : پنج شنبه - ۷ بهمن - ۱۴۰۰
  • برابر با : 24 - جماد ثاني - 1443
  • برابر با : Thursday - 27 January - 2022

ماهانه ۴ هزار پرونده وارد دادگاه‌های کرمانشاه می‌شود/ صلح و سازش، اولویت دستگاه قضا

  • کد خبر : 12441
  • ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
ماهانه ۴ هزار پرونده وارد دادگاه‌های کرمانشاه می‌شود/ صلح و سازش، اولویت دستگاه قضا

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب استان مرکز کرمانشاه، با اشاره به ورود ۴ هزار پرونده وارد دادگاه‌های کرمانشاه گفت: طی ماه‌های گذشته در شعب مختلف دادسرای استان ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه توفیقات بسیار خوبی نیز در این رابطه داشته‌ایم. شهرام کرمی امروز در جمع […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان عمومی و انقلاب استان مرکز کرمانشاه، با اشاره به ورود ۴ هزار پرونده وارد دادگاه‌های کرمانشاه گفت: طی ماه‌های گذشته در شعب مختلف دادسرای استان ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه توفیقات بسیار خوبی نیز در این رابطه داشته‌ایم.

شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به تاکیدات رئیس کل دادگستری استان مبنی بر لزوم توجه جدی به ایجاد سازش در پرونده‌های قضایی، اظهار داشت: همچنین در راستای اجرای ماده ۱۹۲ قانون آئین دادرسی کیفری نیز در تلاشیم تا جایی که قانون اجازه می‌دهد، در پرونده‌های ورودی به دادسرا سازش ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: براین اساس، طی ماه‌های گذشته در شعب مختلف دادسرای استان ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها در دستور کار قرار گرفته و خوشبختانه توفیقات بسیار خوبی نیز در این رابطه داشته ایم.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: طبق آمارها هر ماه بصورت میانگین حدود ۴ هزار پرونده به دادسرای استان کرمانشاه وارد می‌شود که می‌توان درصد قابل توجهی از آن‌ها را از طریق میانجیگری و صلح و سازش مختومه کرد.

وی اضافه کرد: قطعا ایجاد هر پرونده قضایی تبعات منفی را برای طرفین پرونده یعنی هم شاکی و هم متشاکی به دنبال دارد، لذا باید بتوانیم پرونده‌هایی که قابلیت سازش را دارند را در همان ابتدا از طریق مسالمت‌آمیزی مختومه کنیم.

کرمی خاطرنشان کرد: کاهش تعداد ورودی به زندان‌های استان از هدف‌های مهم دیگری است که با ایجاد صلح و سازش در پرونده‌ها آن را دنبال می‌کنیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12441
  • 109 بازدید

برچسب ها