• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

ماهیت ۵۱ هزار تن مشتقات نفتی کرمانشاه تعیین شد

  • کد خبر : 10876
  • ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۴
ماهیت ۵۱ هزار تن مشتقات نفتی کرمانشاه تعیین شد

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از تعیین ماهیت بیش از ۵۱ هزار تن مشتقات نفتی در کارگروه تعیین ماهیت فرآورده‌های نفتی استان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای حمایت از واحدهای تولیدی استان و تسریع در فرآیند صادرات فرآورده‌های تولیدی آن‌ها انجام شده است. محمودرضا نیازی روز دوشنبه با اشاره به […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه از تعیین ماهیت بیش از ۵۱ هزار تن مشتقات نفتی در کارگروه تعیین ماهیت فرآورده‌های نفتی استان خبر داد و گفت: این اقدام در راستای حمایت از واحدهای تولیدی استان و تسریع در فرآیند صادرات فرآورده‌های تولیدی آن‌ها انجام شده است.

محمودرضا نیازی روز دوشنبه با اشاره به توان کارشناسی و فنی اداره کل استاندارد استان افزود: تاکنون ۲۸۵ پرونده معادل ۵۱ هزار تن از مشتقات نفتی به منظور عدم وجود موادنفتی یارانه ای را در کارگروه تعیین ماهیت فرآورده های نفتی، در این اداره کل بررسی و مجوز صدور صادر شده است.

وی یادآور شد: به دلیل پتانسیل بالای استان در حوزه صادرات فرآورده های نفتی، تفویض اختیار کارگروه مرکزی استاندارد سازی کشور، از سال ۱۳۹۶به استان کرمانشاه، تحت عنوان «کارگروه استانی تعیین ماهیت فرآورده های نفتی» داده شد، که این کارگروه با محوریت اداره کل استاندارد تشکیل و در حال ارایه خدمت به واحدهای تولیدی استان و همچنین گمرکات استان کردستان می باشد.

نیازی خاطرنشان کرد: هم اکنون چهار واحد تولیدکننده در زمینه صادرات مشتقات نفتی از جمله شرکت پالایش نفت کرمانشاه، شرکت پتروشیمی بیستون، شرکت قیر و آسفالت غرب و شرکت کیمیا صنعت کارینا زیرپوشش این اداره کل فعالیت می‌کنند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه افزود: کارگروه تعیین ماهیت فرآورده های نفتی استان به منظور جلوگیری از خروج مواد نفتی یارانه ای با حضور دستگاه های عضو از جمله شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، سازمان صمت، کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت مستمر برگزار می شود و فرآورده‌های مشتقات نفتی شامل رافینیت، حلال نفتی ۴۰۲، انواع قیر، روغن‌موتور، هیدروکربن‌های سبک و سنگین، LAB و HAB بعد از انجام نمونه برداری، آزمون و فرآیند استانداردسازی این محصولات، برای صادرات انجام می گیرد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=10876
  • 185 بازدید

برچسب ها