• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

مجتمع بیمارستانی امام رضا کرمانشاه به دستگاه پیشرفته جراحی مغز و اعصاب مجهز می‌شود

  • کد خبر : 11525
  • ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۹
مجتمع بیمارستانی امام رضا کرمانشاه به دستگاه پیشرفته جراحی مغز و اعصاب مجهز می‌شود

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اولین دستگاه نوروآندوسکوپ پیشرفته جراحی مغز و اعصاب به زودی در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود. دکتر «تورج شیرزادیان» اظهار کرد : این دستگاه که در تشخیص و درمان حوزه جراحی مغز و اعصاب مورد استفاده قرار […]

به گزارش پاتاق نیوز ، مدیر نظارت بر تجهیزات و ملزومات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: اولین دستگاه نوروآندوسکوپ پیشرفته جراحی مغز و اعصاب به زودی در مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) کرمانشاه راه‌اندازی می‌شود.

دکتر «تورج شیرزادیان» اظهار کرد : این دستگاه که در تشخیص و درمان حوزه جراحی مغز و اعصاب مورد استفاده قرار می‌گیرد روشی کم تهاجمی نسبت به روش باز جراحی مغز و اعصاب است که مزایای زیادی نیز دارد.

او گفت: از جمله این مزایا این است که بیمار درد کمتری بعد از عمل را احساس می کند و زودتر می تواند از بیمارستان ترخیص شود.

وی اظهار داشت: جراحی کم تهاجمی مغز برای درمان شرایطی مانند آنوریسم، تومورهای مغزی، هیدروسفالی و تومورهای هیپوفیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شیرزادیان افزود: اقدامات لازم برای تهیه این دستگاه با پیگیری های تیم مدیریتی دانشگاه به ثمر نشسته و یکی از الزامات تایید گروه جراحی مغز و اعصاب دانشگاه در ارزشیابی هیات بُرد وزارت بهدشت است.

او گفت: دستگاه نوروآندوسکوپ پیشرفته جراحی مغز و اعصاب به ارز آزاد با هزینه ای نزدیک به سه میلیارد تومان تأمین و هفته جاری به بیمارستان امام رضا (ع) تحویل داده خواهد شد تا در حوزه جراحی مغز و اعصاب مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

مجتمع بیمارستانی امام رضا (ع) بزرگترین، مجهزترین و مدرنترین مرکز آموزشی درمانی و تحقیقاتی منطقه غرب و شمال غرب کشور است که در ۱۵ بهمن ۱۳۸۴ به طور رسمی به بهره‌برداری رسید. این مجتمع بیمارستانی کار خود را با ۵۱۵ تخت شروع کرد و اکنون با وجود ۷۱۴ تخت مصوب، دارای ۸۴۰ تخت فعال است. 

اکنون ۲ هزار و ۵۰۰ نفر شامل فوق تخصص، متخصص، پرستار، ماما و سایر پرسنل در بخش های مختلف در این بیمارستان به صورت شبانه روزی در راستای ارایه خدمات به مردم تلاش می کنند.

این مجتمع اکنون به عنوان قطب تشخیصی درمانی غرب کشور روزانه پذیرای ۲۰ هزار نفر مراجعه کننده از کرمانشاه، استان‌های غربی و کشور عراق است و این ظرفیت و پتانسیل را برای تبدیل به شهر بیمارستانی دارد.

بیش از سه هزار تخت بیمارستانی اکنون در قالب ۱۸ بیمارستان دولتی دانشگاه علوم پزشکی، ۲ بیمارستان خصوصی، سه بیمارستان نظامی و ۲ بیمارستان تامین اجتماعی در استان کرمانشاه فعال است که مجتمع امام رضا یکی از بزرگترین بیمارستان های استان و منطقه غرب کشور است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11525
  • 144 بازدید

برچسب ها