• امروز : پنج شنبه - ۲۵ شهریور - ۱۴۰۰
  • برابر با : 9 - صفر - 1443
  • برابر با : Thursday - 16 September - 2021
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه:

مجرمان در کرمانشاه به جای حبس به خدمات عام‌المنفعه محکوم می‌شوند

  • کد خبر : 16654
  • ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳
مجرمان در کرمانشاه به جای حبس به خدمات عام‌المنفعه محکوم می‌شوند
دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه گفت: زندانیان بی‌خطر برای اجرای خدمات عام‌المنفعه رایگان به‌کار گرفته می‌شوند.

به گزارش پاتاق نیوز، شهرام کرمی امروز در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح مجازات جایگزین حبس در کرمانشاه در سال‌های اخیر، اظهار داشت: یکی از سیاست‌های راهبردی قوه قضائیه در چندسال گذشته رویکرد حبس‌زدایی بوده که ثمرات زیادی را برای جامعه به همراه داشته است. 

وی اضافه کرد: از جمله اقداماتی که در این مدت در راستای حبس‌زدایی صورت گرفته طرح مجازات جایگزین حبس بوده یعنی فردی که مرتکب جرمی کوچک شده و برای امنیت جامعه هم خطری ندارد، به جای اینکه به زندان برود، به ارائه خدماتی عام‌المنفعه به کار گرفته شود. 

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه افزود: زندان رفتن چنین افرادی به علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی را به بیت‌المال وارد می‌کند، زندگی خانواده و فرزندان خود زندانی را هم تحت تاثیر قرار می‌دهد و انگ خانواده زندانی بودن روی آن‌ها زده می‌شود. 

وی با بیان اینکه طرح مجازات جایگزین حبس معمولا برای زندانیانی اجرای می‌شود که مدت مجازات آن‌ها کمتر از یک‌سال است، گفت: اخیرا هم به همه دستگاه‌های اجرایی استان به‌ویژه ادارات خدمات‌رسان ابلاغ کرده‌ایم که می‌توانند از ظرفیت این زندانیان برای انجام امور خود استفاده کنند. 

کرمی تاکید کرد: در این طرح محکومین به حبس‌های کوتاه مدت در مقابل ضرری که به جامعه وارد کرده‌اند، خدمات رایگان عام‌المنفعه را به مردم ارائه می‌دهند. 

وی افزود: بنابراین از همه نهادهای دولتی می‌خواهیم که در راستای اجرای این طرح همراهی لازم را داشته باشند و از آن استقبال کنند، چراکه این طرح ظرفیتی بسیار خوب برای اجرای فعالیت‌هایشان است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=16654
  • 71 بازدید