• امروز : دوشنبه - ۶ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : 28 - ذو القعدة - 1443
  • برابر با : Monday - 27 June - 2022

مجوز ساخت و ساز در حریم رودخانه صادر نمی شود

  • کد خبر : 9266
  • ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷
مجوز ساخت و ساز در حریم رودخانه صادر نمی شود

به گزارش پاتاق نیوز، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در نشست شورای مسکن با تاکید بر اینکه هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در حریم قانونی رودخانه قره‌سو صادر نمی‌شود گفت: شهروندان هنگام خرید زمین‌های حاشیه رودخانه‌ها دقت کنند. سالاری معاون عمرانی استاندار صبح امروز دوشنبه ۳۰ دی ماه در نشست شورای مسکن استان اظهار داشت: دولت تدبیر […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون عمرانی استاندار کرمانشاه در نشست شورای مسکن با تاکید بر اینکه هیچ مجوزی برای ساخت و ساز در حریم قانونی رودخانه قره‌سو صادر نمی‌شود گفت: شهروندان هنگام خرید زمین‌های حاشیه رودخانه‌ها دقت کنند.
سالاری معاون عمرانی استاندار صبح امروز دوشنبه ۳۰ دی ماه در نشست شورای مسکن استان اظهار داشت: دولت تدبیر و امید با ارایه طرح اقدام ملی، فرصتی ویژه برای خانه‌دار شدن شهروندان فاقد مسکن فراهم کرده و تسهیلات بانکی مناسبی هم برای اینکار اختصاص یافته است.
وی افزود: برای بهره‌گیری مناسب‌تر از فرصت‌های ایجاد شده توسط این طرح، تلاش کرده‌ایم از پتانسیل‌های تعاونی‌های مسکن و مجموعه‌هایی مانند ستاد اجرایی فرمام امام (ره) استفاده کنیم و خوشبختانه تاکنون پروژه‌های مناسبی با مشارکت این مجموعه‌ها در مسیر اجرایی شدن قرار گرفته است.
مهندس سالاری با تاکید بر اینکه امکان اجرای پروژه‌های مسکن سازی در حریم و بستر رودخانه‌ها وجود ندارد؛ اظهار داشت: برخی قبل از تصویب قانونی اقدام به فروش قطعاتی در بستر و حریم رودخانه قره‌سو کرده‌اند و زمین‌های آن را هم به افراد متعددی فروخته اند. حال انتظار دارند بخش دولتی مسیر طبیعی رودخانه را جابجا کند تا تعاونی مذکور دچار مشکل نشود.
وی با تاکید کرد: منابع دولتی در واقع اموال عمومی محسوب می‌شوند و نباید اجازه داد به شکل غیراصولی هزینه شود.
معاون استاندار یادآور شد: در سیلاب فروردین ۹۸، رودخانه قره‌سو طغیان کرد و ده‌ها منزل مسکونی واقع در حریم رودخانه زیر آب رفت و مردم خسارت‌های بسیار دیدند.
وی ادامه داد: به هیچ عنوان اجازه نمی‌دهیم تجربه تلخ ساخت و ساز غیرقانونی و در حریم رودخانه‌ها تکرار شود و با اهرم‌های قانونی مانع انجام این کار‌ها خواهیم شد.
سالاری عنوان کرد: تعاونی‌ها قبل از هرگونه اقدام ابتدا باید از دستگاه‌های مربوطه استعلام کنند تا وضعیت زمین مربوطه مشخص شود.
در این نشست موضوع اجرای پروژه‌های مسکن طرح اقدام ملی توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و تعدادی از تعاونی‌های مسکن استان مورد بررسی و تصویب شورا قرار گرفت.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=9266
  • 221 بازدید

برچسب ها