• امروز : جمعه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 28 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Friday - 3 December - 2021

مجوز گلخانه برای ایجاد اشتغال است نه سوداگری عده‌ای قانون‌شکن

  • کد خبر : 12107
  • ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶
مجوز گلخانه برای ایجاد اشتغال است نه سوداگری عده‌ای قانون‌شکن

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان کرمانشاه با انتقاد از قانون‌شکنی در گرفتن مجوز گلخانه، گفت: مجوزها برای ایجاد اشتغال است و به قانون شکنان فرصت سواستفاده نمی‌دهیم. شهرام کرمی در پنجمین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، با اشاره به سو استفاده‌هایی که از مجوزهای تأسیس گلخانه در کرمانشاه صورت می‌گیرد، اظهار […]

به گزارش پاتاق نیوز، دادستان کرمانشاه با انتقاد از قانون‌شکنی در گرفتن مجوز گلخانه، گفت: مجوزها برای ایجاد اشتغال است و به قانون شکنان فرصت سواستفاده نمی‌دهیم.

شهرام کرمی در پنجمین نشست شورای حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی استان، با اشاره به سو استفاده‌هایی که از مجوزهای تأسیس گلخانه در کرمانشاه صورت می‌گیرد، اظهار کرد: فلسفه وجودی تأسیس گلخانه‌ها از ابتدا برای ایجاد اشتغال بوده، اما متأسفانه در برخی موارد شاهدیم که به فرصتی برای سوداگری عده‌ای قانون شکن تبدیل شده است.

وی تصریح کرد: هرچند که می‌دانیم که سازمان جهاد کشاورزی استان گام‌ها و قدم‌های خوبی را با استفاده از صدور مجوز تأسیس گلخانه برای ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری استان برداشته و نافی این خدمات ارزنده نیستیم، اما باید قبول کنیم که گاهاً در این زمینه سو استفاده‌هایی نیز می‌شود.

دادستان کرمانشاه افزود: سوداگران با اخذ مجوز تأسیس گلخانه زمین مورد نظر را با قیمتی تا حدود ۱۰ برابر به افرادی که به دنبال ویلا و خانه باغ سازی هستند می‌فروشند و آنها نیاز به صرف داشتن همین مجوز دست به تغییر کاربری این اراضی می‌زنند.

وی تاکید کرد: چنین سو استفاده‌هایی و دور زدن قانون از صدور مجوزها نشان دهنده خلاء های کارشناسی دقیق در این زمینه است.

کرمی یادآور شد: کارشناسان متخلف هم در این رابطه باید شناسایی و با آنها برخورد صورت گیرد و اگر هم لازم باشد آنها را به دستگاه قضائی معرفی کنید.

وی با بیان اینکه برای سودجویانی که دست به تغییر کاربری می‌زنند دو نوع مجازات در نظر گرفته می‌شود، عنوان کرد: مجازات نقدی و یا حبس از یک سو و اعاده زمین تغییر کاربری یافته به وضع سابق از طرف دیگر برای این افراد در نظر گرفته می‌شود، اما گاهاً می‌بینیم که بخش دوم مجازات که همان اعاده به وضع سابق است، شامل مرور زمان می‌شود، در حالی که باید در این رابطه سرعت عمل داشت.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: از همه دستگاه‌های خدمات‌رسان هم می‌خواهیم که اگر به ملکی بر اساس مجوزهای ظاهری خدماتی ارائه داده‌اند، نسبت به قطع و جمع آوری خدمات خود اقدام کنند.

وی گزارشی از برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در کرمانشاه ارائه کرد و گفت: از ابتدای سال تاکنون ۵۳۰ فقره تخریب ساخت وسازهای غیرمجاز را در کرمانشاه داشته‌ایم و ۱۰۰ حلقه چاه غیرمجاز هم مسدود شده است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=12107
  • 94 بازدید

برچسب ها