• امروز : دوشنبه - ۱۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 11 - محرم - 1444
  • برابر با : Monday - 8 August - 2022
فرماندار سرپل‌ذهاب:

محدودیت‌های کرونایی سختگیرانه در سرپل‌ذهاب ادامه دارد

  • کد خبر : 13737
  • ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱
محدودیت‌های کرونایی سختگیرانه در سرپل‌ذهاب ادامه دارد
فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: اعمال محدودیت‌های سختگیرانه با توجه به شیوع بیماری کرونا و شمار بالای مبتلایان در این شهرستان ادامه دارد و تیم های نظارتی نیز با شدت تمام بر روند اجرای این محدودیت‌ها نظارت دارند.

به گزارش پاتاق نیوز، محبت جمالی نیا عنوان کرد: مشارکت و همکاری مردم  با ستاد کرونا برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از ماسک و همچنین تعطیلی بازار و مشاغل مختلف قابل قدردانی است.

وی اظهارداشت: از مردم درخواست می کنیم با توجه به وضعیت قرمز شهرستان و پرخطر بودن آن از لحاظ ابتلا به کرونا، همچنان موازین بهداشتی و دستورالعمل ها را رعایت و از ترددهای غیرضروری خودداری کنند چون بهترین و امن ترین مکان برای پیشگیری از این بیماری ویروسی منازل است.

نماینده عالی دولت در سرپل ذهاب گفت: روزانه با استفاده از سیستم سیار صوتی و همچنین با به صدا درآمدن آژیر خطر هشدارهای لازم در سطح شهرستان و خیابان ها و محله های مختلف به مردم ارایه می شود.

جمالی نیا اضافه کرد: همچنین توسط ۲ ایستگاه آمران سلامت و ظرفیت بسیج اصناف موارد لازم به شهروندان برای اقناع و آگاه سازی در خصوص رعایت پروتکل ها و استفاده از ماسک ارایه می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون در شهرستان سرپل ذهاب ۲ هزار و ۲۳۰ آزمایش کرونا انجام شده که از این موارد یک هزار و ۴۴ مورد مثبت بوده که محموع مبتلایان ۲۸ تن جان باخته اند.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: همچنین ۳۱ تن هم اکنون در بیمارستان بستری هستند و تعداد بهبودیافتگان نیز از ابتدای شیوع تاکنون ۹۵۰ تن است.

جمالی نیا ادامه داد: روزانه ۲ اکیپ بازرسی ویژه متشکل از ادارات مختلف، انتظامی، قضایی، صمت، شبکه بهداشت در۲ نوبت روند دستورالعمل تعطیلی بازار شهرستان را مورد بازرسی قرار می دهند.

وی تاکید کرد: با کسانی که با سلامت مردم بازی کنند و نسبت به بازگشایی و فعالیت که خارج از محدوده مجوز باشد اقدام کنند به طور قطع برخورد لازم انجام خواهد شد.

فرماندار سرپل ذهاب گفت: هماهنگی های لازم نیز برای نظارت بر کفن و دفن متوفیان با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.

او افزود: همچنین هدایت خودروهای غیربومی به خروج از شهرستان نیز انجام می شود و آیین های تجمعی شادی و عزا و همچنین آرامستان ها نیز تعطیل شده و خاکسپاری ها با تعداد معدودی از افراد انجام می شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13737
  • 605 بازدید