• امروز : چهارشنبه - ۵ آبان - ۱۴۰۰
  • برابر با : 21 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Wednesday - 27 October - 2021

محله‌های در معرض خطر سیل در شهر کرمانشاه

  • کد خبر : 5657
  • ۰۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
محله‌های در معرض خطر سیل در شهر کرمانشاه

به گزارش پاتاق نیوز ، طبق پیش بینی هواشناسی یک سامانه قوی از شنبه تا اواخر هفته در سطح استان مستقر است که برای یکشنبه و دوشنبه سبب بارش‌های گسترده در سطح استان می‌شود. ظاهراً طبق اظهارات مطرح شده این سامانه با بارش‌های سیل‌آسایی همراه است و استان کرمانشاه پیک بارش‌ها را در این سامانه خواهد […]

به گزارش پاتاق نیوز ، طبق پیش بینی هواشناسی یک سامانه قوی از شنبه تا اواخر هفته در سطح استان مستقر است که برای یکشنبه و دوشنبه سبب بارش‌های گسترده در سطح استان می‌شود.

ظاهراً طبق اظهارات مطرح شده این سامانه با بارش‌های سیل‌آسایی همراه است و استان کرمانشاه پیک بارش‌ها را در این سامانه خواهد داشت و در این زمینه شهرستان‌های گیلانغرب به دلیل پایین دست بودن یکی از سدهای استان و شهرستان کرمانشاه در معرض خطر قرار دارند.

همچنین ستاد بحران استان کرمانشاه در این زمینه تشکیل جلسه داده و هشدارهای لازم به دستگاه‌های اجرایی استان داده شده است.

بنا بر این پیش‌بینی‌ها برخی نقاط در شهر کرمانشاه به عنوان نقاط پرخطر و بحرانی شناخته و هشدارهای لازم به آن‌ها داده شده است و در صورت نیاز تخلیه می‌شوند.

خیابان حداد عادل یکی از این محلات است که وضعیت این خیابان به عنوان بحرانی‌ترین نقطه در شهر مطرح شده است که بارها هم در مورد آن هشدار داده شده که در معرض ریزش قرار دارد، خیابانی که تکیه معاون الملک در آن قرار دارد و در صورت لزوم این خیابان در اوج بارش‌ها بسته خواهد شد.

تنگه ظفر هم به خاطر قرار داشتن در حاشیه رودخانه تنگه کنشت که در معرض طغیان قرار دارد نسبت به هوشیاری مردم هشدار داده شده است همچنین حاشیه این رودخانه از آخر مسکن می‌گذرد و برخی ساختمان‌ها در این محل به دلیل ساخته شدن در بستر رودخانه به صورت غیرمجاز باید تخلیه شوند.

رودخانه چم بشیر هم در معرض طغیان است و منازل مسکونی این رودخانه‌ها در صورت لزوم باید تخلیه شوند.

شهرک کرناچی هم که در قسمت پایین دست حاشیه رودخانه قره‌سو قرار دارد در صورت لزوم باید منازل آن تخلیه شوند.

محله چغاگلان هم که در انتهای شهرک حافظیه قرار دارد در حاشیه رودخانه قره سود است و این منطقه به دلیل پایین بودن سطح آن از رودخانه در معرض خطر قرار دارد.

شهرک ده پن هم پایین دست قسمت شمالی رودخانه قره سو است که طبق دستور استاندار کرمانشاه به منظور جلوگیری از آبگرفتگی احتمالی دیواره راه‌آهن در این محله تخریب می‌شود.

همچنین منازلی که در حاشیه رودخانه آبشوران که از دل شهر می‌گذرد قرار دارند در معرض خطر قرار دارند و نیز پل ولایت (لب آب) نیز از دیگر این محلات است.

طبق دستور استاندار کرمانشاه یک پل در کمربندی غربی که مانع عبور آب می‌شد طی ۲۴ ساعت باید تخریب شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=5657
  • 278 بازدید

برچسب ها