• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022

مدارس ملزم به اجرای پروتکل‌های بهداشتی هستنند/ تخلفی مشاهده کردید اطلاع دهید

  • کد خبر : 11865
  • ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱
مدارس ملزم به اجرای پروتکل‌های بهداشتی هستنند/ تخلفی مشاهده کردید اطلاع دهید

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: معاونت بهداشتی با همکاری آموزش و پرورش طبق چک لیست‌های موجود اقدام به بازدید از مدارس نموده که ضمن نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم نیز به دانش اموزان و کارکنان مدرسه انجام می‌شود.  ابراهیم شکیبا در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط و […]

به گزارش پاتاق نیوز، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: معاونت بهداشتی با همکاری آموزش و پرورش طبق چک لیست‌های موجود اقدام به بازدید از مدارس نموده که ضمن نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم نیز به دانش اموزان و کارکنان مدرسه انجام می‌شود.

 ابراهیم شکیبا در جمع خبرنگاران در خصوص شرایط و الزامات بهداشتی مدارس استان، اظهار داشت: همراه با بازگشایی مدارس «دستورالعمل مراقبت و کنترل بیماری کورونا ویروس در مدارس» آماده وجهت اجرا به تمام مدارس استان ابلاغ گردیده است تا براساس آن محیطی ایمن برای حضور دانش اموزان فراهم گردد.

وی افزود: اصل مهم این است که محیط مدرسه باید ایمن باشد و سلامتی دانش آموزان، معلمان و کارکنان در هنگام بازگشایی مدارس مورد توجه قرار گیرد.

 معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: در این راستا معاونت بهداشتی با همکاری آموزش و پرورش طبق چک لیست‌های موجود اقدام به بازدید از مدارس نموده که ضمن نظارت دقیق بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم نیز به دانش اموزان و کارکنان مدرسه انجام می‌شود. 

وی افزود: بازدید از تمام مدارس توسط کارشناسان سلامت محیط و کارشناسان سلامت مدارس در تمام شهرستانها از ۱۵ شهریور همزمان با بازگشایی مدارس بصورت مستمر در حال انجام است. 

شکیبا ادامه داد: با توجه به  نتایج این بازدیدها به مدارس در خصوص رفع نواقص احتمالی و اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم داده می‌شود؛ همچنین والدین نیز بایستی در اجرای هر چه بهتر نکات بهداشتی بخاطر سلامت خود و فرزندانشان همکاری لازم را با مدرسه داشته باشند. 

این مسئول با برشمردن برخی از موارد بهداشتی در مدارس، گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا در مدارس باید دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد، از جمله اینکه تمام کارکنان مدرسه و دانش آموزان در طول حضور در مدرسه باید از ماسک استفاده کنند و رعایت فاصله فیزیکی بین دانش آموزان در کلاس درس و در حیاط الزامی است. 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد: کارکنان و دانش آموزان بایستی هر هفته در سامانه salamat.gov.ir ثبت نام و از وضعیت سلامتی خود آگاه باشند؛ چنانچه اولیا مدرسه یا دانش آموزی دارای علایم کرونا باشند باید از حضور در مدرسه خودداری نمایند. 

شکیبا ادامه داد: کارکنان و دانش آموزان دارای بیماری زمینه که توسط پزشک معالج آن‌ها تشخیص داده است نبایستی در مدرسه حاضر شوند؛ همچنین فروش هر گونه مواد غذایی در بوفه مدارس غیرمجاز است و والدین از بسته‌های تغذیه‌ای جهت میان وعده کودک خود استفاده نمایند.

وی افزود: دانش آموزان و کارکنان بهتر است مواد ضدعفونی کننده دست همراه داشته باشند و در مدرسه در هنگام ورود و خروج جایگاه ضدعفونی دستها تعبیه شده باشد. 

این مسئول همچنین توصیه کرد: والدین ترجیحا از خودروی شخصی برای رفت و آمد فرزند خود استفاده نمایند، در غیر این صورت سرویس ایاب و ذهاب صرفا مجاز به سوار نمودن سه دانش آموز با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی است.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی در پایان گفت: پسماند زباله‌هایی مانند ماسک، دستکش ، دستمال و… باید کاملا بهداشتی و در سطل زباله دارای کیسه پلاستیکی تعبیه شده در مدرسه دفع گردد؛ از طرفی سامانه ۴۰۳۰ جهت دریافت مشاوره و سامانه ۱۹۰ جهت گزارش موارد غیر بهداشتی آمادگی لازم را دارد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11865
  • 153 بازدید

برچسب ها