• امروز : یکشنبه - ۲۵ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 11 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 17 October - 2021
استاندار کرمانشاه:

مدیران بی‌توجه به مصوبات ستاد کرونا انفصال از خدمت می‌شوند

  • کد خبر : 17058
  • ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۰
مدیران بی‌توجه به مصوبات ستاد کرونا انفصال از خدمت می‌شوند
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم که مدیران متخلف و بی‌توجه به مصوبات ستاد کرونا را به استانداری معرفی کنند، گفت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا چنین مدیری انفصال از خدمت خواهد شد.

به گزارش پاتاق نیوز، هوشنگ بازوند امروز در جلسه ستاد مبارزه با کرونا استان که با حضور تعدادی از مدیران (به صورت محدود) و ارتباط تصویری با فرمانداران در سالن شهدای دولت برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر و در دهه سوم فروردین ماه کل جغرافیای کشور و استان کرمانشاه تحت تاثیر بیماری وحشتناک کرونا قرار گرفته و در مبارزه با پیک چهارم استانی موفق خواهد بود که بتواند این بیماری را با همراهی و همکاری مردم و مسؤولین کنترل و مدیریت کند تا حجم خسارات مادی و جانی کاهش یابد.

وی تصریح کرد: برای مدیریت ویروس کرونا جهش یافته کرونا نیازمند هماهنگی و همدلی ویژه ای در سطح استان هستیم و همه مدیران و مردم باید پای کار باشند، زیرا در حال حاضر متاسفانه تعداد بسترهای استان روزانه به ۱۳۰ نفر افزایش یافته به گونه­‌ای که این خطر در افزایش فوتی‌ها شب گذشته (هفت نفر) نیز دیده شد و این آمار نگران کننده است و ما باید با جدیت پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: با یک بحران جهان‌شمول بیماری کرونا مواجه هستیم و مردم از ما توقع دارند که با جدیت در کنار آن‌ها باشیم، بنابراین همکاری و هماهنگی و همدلی بین دستگاه‌های اجرایی بسیار مهم و اثرگذار است.

وی با تشکر از قاطعیت دادستان کرمانشاه در برخورد با افرادی که به صورت غیرمجاز اقدام به بازگشایی تالارهای پذیرایی کرده بودند، گفت: از دادستان که با جدیت با این موضوع برخورد کردند تقدیر و تشکر می‌کنیم، زیرا اینگونه اقدامات در جامعه برای مدیریت چرخه ویروس کرونا بسیار اثرگذار است.

بازوند همچنین با اشاره به برخی صحبت­‌های اعضاء مبنی بر تعطیلی کل استان تا پایان فروردین‌ماه، گفت: ما با این تعطیلی مخالف نیستیم اما باید این موضوع به عنوان مصوبه جهت تصمیم‌­گیری به ستاد ملی پیشنهاد دهیم و این پیشنهاد را خواهیم داد.

بازوند گفت: متاسفانه در حال حاضر میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی به زیر ۵۰ درصد رسیده که اگر بخواهیم این بیماری کنترل شود و میزان بستری‌ها و مرگ و میرها نیز کاهش پیدا کند همه باید تلاش کنیم که رعایت پروتکل‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی به بیش از ۹۰ درصد افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم که مدیران متخلف و بی‌توجه به مصوبات ستاد کرونا را به استانداری معرفی کنند، گفت: از مدیران انتظار می‌رود که بیش از مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی کوشا و جدیت داشته باشند و از معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری می‌خواهیم که چگونگی اجرای ابلاغیه‌های ستاد کرونا در دستگاه‌های اجرایی را مورد بررسی قرار دهد و چنانچه مشخص شود که مدیری در اجرای این پروتکل‌ها کوتاهی داشته حتما به وزارتخانه مربوط معرفی و طبق مصوبه ستاد ملی کرونا چنین مدیری انفصال از خدمت خواهد شد.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: برای اینکه اثرگذاری مصوبات این ستاد در جامعه بیشتر شود خود مدیران باید بیشتر مراعات کنند و  ابلاغیه‌ها و شیوه‌نامه‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دارند. بنابراین از مدیران می‌خواهیم که در تجعمات حضور نداشته باشند و مدیرانی که در تجمع‌های خطرآفرین حضور داشته باشند، با جدیت با آنان برخورد صورت می­گیرد. ضمنا از مردم می‌خواهیم که چنانچه حضور مدیری را در تجمعات مشاهده کردند حتما عکس چنین مدیری را به استانداری گزارش کنند.

مقام عالی استان با اشاره به انعکاس و اعلام رنگ بندی‌ها برای فعالیت اصناف و شغل‌های مختلف از طریق صدا و سیما بیان داشت: اعلام وضعیت رنگ شهرها در صدا و سیما به منزله دستور ایجاد محدودیت‌ها است و نیازی به مصوبه جدیدی ندارد، لذا برای عبور از پیک بسیار خطرناک چهارم مردم و مسؤولین همه باید پای کار بیایند.

استاندارکرمانشاه با بیان اینکه فرمانداران مسؤول کنترل بیماری کرونا در شهرستان‌ها هستند، افزود: علی‌رغم اینکه فرمانداری‌ها به انجام کار انتخابات اهتمام دارند و نیاز به افزایش نیرو دارند، اما به لحاظ رعایت شرایط کرونایی نباید با بیش از ۵۰ درصد نیرو کار کنند.

بازوند همچنین برای عدم حضور مردم در برخی تجمعات از مراکز ذیربط خواست که از چاپخانه دارن بخواهند که تا پایان فروردین ماه از هر گونه چاپ اعلامیه های فوتی خودداری کنند.

مقام عالی استان همچنین از معاونت سیاسی و امتیتی استانداری نیز خواست که موضوع واگذاری صدور مجوز ترددها از فرمانداری ها به اداره کل حمل و نقل و پایانه‌ها را با توجه به انجام کارهای مربوط به انتخابات توسط فرمانداری‌ها مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

وی در ادامه گفت: برگزاری نماز جماعات و جمعه در شهرهای قرمز و نارنجی فعلا با توجه به شرایط موجود مقدور نیست و این موضوع لازم است که به سازمان تبلیغات اسلامی و شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان اعلام گردد.

وی همچنین خواستار پیگیری­‌های لازم برای خرید، نصب و راه‌اندازی سه دستگاه اکسیژن ساز در استان از طریق دانشگاه علوم پزشکی با همکاری وزارت نفت شد.

استاندار کرمانشاه در پایان تصریح کرد: امیدواریم با همکاری و همدلی بین مسؤولان و مردم بتوانیم با خسارت کمتری از پیک چهارم کرونا عبور کنیم زیرا با عدم رعایت دقیق ابلاغیه ها امکان دارد شرایط بدتری برای استان ایجاد کند.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=17058
  • 82 بازدید