• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه:

مدیران پاسخگو باشند/ هنگام قصور باید با صداقت از مردم غذرخواهی کنیم

  • کد خبر : 13844
  • ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
مدیران پاسخگو باشند/ هنگام قصور باید با صداقت از مردم غذرخواهی کنیم
رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه با انتقاد از بی‌تفاوتی برخی دستگاه‌ها نسبت به اتفاقات و رویدادها، گفت: حتما با مدیرانی که نسبت به مسائل حوزه‌های خود پاسخگویی به افکار عمومی ندارند برخورد خواهد شد.

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از استانداری کرمانشاه؛ حسین خوش‌اقبال در شورای اطلاع‌رسانی استان، اظهار داشت: میزان ارتباط و تعامل مدیران دستگاه‌ها با رسانه ها در شاخص های ارزیابی عملکرد لحاظ خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه جایگاه روابط عمومی‌ها در تشکیلات ادارات مهم باید دیده شود، تصریح کرد: تا جایگاه و نقش روابط عمومی‌ها در حد و اندازه شایسته‌اش دیده نشود یقینا سایر رسانه‌ها نیز واقف به این اهمیت نخواهند بود.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمانشاه با تاکید بر به‌کارگیری نیروهای خلاق و دارای اندیشه در بدنه روابط عمومی‌ها، افزود: قصور و کوتاهی مدیران در پاسخگویی در کم رنگ شدن نقش روابط عمومی‌ها موثر بوده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط روز جامعه، اظهار داشت: متاسفانه قصورهایی از سوی برخی مدیران در ایفای وظایف خود دیده می‌شود انتظار می‌رود که تلاش‌ها در سال پایانی دولت به مانند روزهای ابتدای دولت باشد و باید رسانه‌ها مطالبه‌گر این خواسته مردم از مدیران شوند.

خوش‌اقبال با بیان اینکه اگر شرایط درک نشود مطمئن باشید که وضعیت سخت‌تر خواهد شد، تصریح کرد: پاسخگویی وظیفه مدیران است و حق پرسش هم به رسانه‌ها باز می‌گردد؛ باید به مردم ثابت کنیم که مثل روز اول تلاش می‌کنیم.

بی‌تفاوتی مدیران در پاسخگویی موجب موج سواری معاندان می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه دستگاه‌ها با انتقاد از کوتاهی برخی دستگاه‌ها و مدیران در پاسخگویی به حوادث و رخدادها، تاکید کرد: لازم است که مدیران به نحو مناسب و به موقع پاسخگوی انتقادات باشند چرا پاسخگویی دیرهنگام و بی‌تفاوتی موجب موج‌سواری شبکه‌های معاند می‌شود، از راه‌های مقابله با جنگ تمام عیار رسانه‌ای هماهنگی دستگاه‌ها و اطلاع‌رسانی به موقع برای پاسخگویی است.

وی خاطرنشان کرد: در این شرایط نیازمند ورود موثر رسانه‌ها هستیم و اگر می‌خواهیم مردم با امید باشند نیاز به پای کار آمدن بزرگان و رسانه‌ها برای ایجاد امید و اعتماد داریم.

با بیان خدمات نظام در استان مردم را امیدوار می‌کنیم

خوش‌اقبال با اشاره به وضعیت بحرانی کرمانشاه در بیماری کرونا، گفت: رسانه‌ها در بحث پروتکل بهداشتی بیشتر ورود داشته باشند و چهره‌های ذی‌نفوذ و مرجع اجتماعی نیز در دعوت مردم به رعایت پروتکل‌ها با اهتمام بیشتری ورود کنند.

رئیس کمیته امنیتی- انتظامی ستاد مدیریت کرونای استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه رسانه‌ها محرکی برای رسیدن مردم به موج امیدواری باشند، افزود: علی‌رغم مشکلات اقتصادی، اتفاقات خوبی در استان شکل گرفته به ویژه در موضوع بازسازی و رونق مناطق زلزله‌زده که لازم است اطلاع‌رسانی مناسب و شایسته ای از خدمات نظام و دولت در استان صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه «باید با صداقت از مردم در جاهایی که قصور داشته‌ایم عذرخواهی کنیم»، افزود: در مقابل این خدمات و پیشرفت‌هایی نیز بوده  ودر همین شرایط سخت طرح‌های مهمی در استان افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود که اطلاع‌رسانی آن موجب امیدواری مردم می‌شود.

خوش‌اقبال تاکید کرد: امروز دستگاه و نهادی موفق است که در اجرای پروژه‌های خود پیوست رسانه‌ای داشته باشد در این راستا نقش روابط عمومی‌ها بسیار پررنگ و مهم است.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=13844
  • 664 بازدید