• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه خبر داد؛آغاز ساخت تفریح‌گاه آبی در سد شیان

  • کد خبر : 11965
  • ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۲
مدیرعامل آب منطقه ای کرمانشاه خبر داد؛آغاز ساخت تفریح‌گاه آبی در سد شیان

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه از ساخت تفریح‌گاه در سد شیان خبر داد. بهرام درویشی در بازدید ظهر امروز از سد شیان شهرستان اسلام آبادغرب اظهار کرد: نهر ارمنی در شهرستان اسلام آبادغرب که سرچشمه آن سراب شرف آباد است باید ساماندهی شود. وی افزود: بخشی از پروزه ساماندهی این […]

به گزارش پاتاق نیوز، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمانشاه از ساخت تفریح‌گاه در سد شیان خبر داد.

بهرام درویشی در بازدید ظهر امروز از سد شیان شهرستان اسلام آبادغرب اظهار کرد: نهر ارمنی در شهرستان اسلام آبادغرب که سرچشمه آن سراب شرف آباد است باید ساماندهی شود.
وی افزود: بخشی از پروزه ساماندهی این رود در سال ۹۰ انجام شده اما قطعه حساس آن در مرکز شهر نیمه تمام مانده است که براساس تصمیمات صورت گرفته و استفاده از اعتبارات سیل گذشته شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه پیمانکار این طرح را که به صورت تخصصی در زمینه ساماندهی اینگونه از رودخانه ها فعالیت داشته، را انتخاب کرده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به عوامل نیمه‌کاره ماندن این پروژه َگفت: مشکل عمده این پروژه مسائل مالی است که به همت نماینده و فرماندار اسلام آبادغرب و تاکید ویژه استاندار اعتبارات آن تامین و انتخاب پیمانکار صورت گرفته است.
وی در ادامه به تملک چند باب از املاک اطراف رود نهر ارمنی خبر داد و گفت: باید با کمک شهرداری و شورای اسلامی شهر سایر املاک منطقه تخلیه شود.
درویشی در ادامه با اشاره به بازدید از سد شیان عنوان کرد: سد شیان موقعیت بسیار خوبی در شهرستان اسلام آبادغرب دارد که باید به کمک جهاد کشاورزی شبکه های فرعی پایین دست این سد متناسب با ظرفیت مخزن ساخته و اجرا شود.
وی ادامه داد: با توجه به دستور رئیس جمهوری مبنی بر استفاده از مخازن سدها به عنوان ظرفیت مثبت گردشگری، سد شیان یکی از سدهایی است که ضمن طی مراحل قانونی، پیمانکار احداث مکان تفریحی حاشیه‌ آن مشخص و اجرای این پروژه به زودی در دستور کار قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به طرح‌هایی همچون ساخت هتلینگ، جت اسکی، اتوبوس دریایی و محل های اقامتی متناسب در این مکان گفت: امیدواریم در آینده شاهد بهترین بهره‌برداری ممکن در حاشیه این سد باشیم.
مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمانشاه با اشاره به اقدامات استاندار و معاون اقتصادی استانداری در رابطه با پتروشیمی اسلام‌آبادغرب گفت: با پیگیری اداره آبفا استان و با استفاده از ظرفیت سد آزادی توانستیم آبرسانی به پتروشیمی را در کنار مشکل آب شرب اسلام آبادغرب هر دو با هم حل کنیم.
وی گفت: مراحل اجرایی و عملیاتی آبرسانی به پتروشیمی در قالب یک تفاهم نامه با حضور سرمایه گذار در استان انجام گرفته و به زودی اجرایی خواهد شد.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11965
  • 178 بازدید

برچسب ها