• امروز : یکشنبه - ۷ آذر - ۱۴۰۰
  • برابر با : 23 - ربيع ثاني - 1443
  • برابر با : Sunday - 28 November - 2021

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه: والدین نگران وضعیت بهداشت مدارس نباشند

  • کد خبر : 11588
  • ۱۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه: والدین نگران وضعیت بهداشت مدارس نباشند

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقا از خبرگزاری مهر ، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: والدین نگران وضعیت بهداشت مدارس نباشند، در همه مدارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود. مجید یزدان پناه صبح امروز در آئین آغاز سال تحصیلی در دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان اظهار کرد: سال تحصیلی […]

به گزارش پاتاق نیوز ، به نقا از خبرگزاری مهر ، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: والدین نگران وضعیت بهداشت مدارس نباشند، در همه مدارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تمامی شیوه‌نامه‌های بهداشتی رعایت می‌شود.

مجید یزدان پناه صبح امروز در آئین آغاز سال تحصیلی در دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان اظهار کرد: سال تحصیلی جدید بسیار متفاوت از سنوات گذشته است و این بیماری مدارس را با اینکه بیش از ۸۰ درصد مطالب آموزشی بیان شده بود در سال گذشته به مدت ۵ ماه به تعطیلی کشانید.

وی افزود: همکاران ما در آموزش و پرورش در چهار ماه گذشته تلاش‌های زیادی را برای برنامه ریزی بازگشایی مدارس انجام داده‌اند و هیچ چیز به اندازه سلامت دانش آموزان برای آموزش و پرورش مهم و در اولویت نیست.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با اشاره به نگرانی خانواده‌ها در خصوص امکان ابتلاء دانش آموزان به ویروس کرونا در محیط مدرسه افزود: هیچ فشاری بر خانواده‌ها وارد نخواهد شد و مدارس با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و شیوه نامه‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد و طبق دستور ستاد مبارزه با کرونا آماده هستیم تا در شرایط مختلف مدارس را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با توجه به فعالیت مدارس آماده است که روزانه با هماهنگی مدیریت مدرسه عملیات ضدعفونی و گند زدایی را انجام دهد و در راستای حفظ سلامت دانش آموزان بوفه مدارس تعطیل خواهد بود و خانواده‌ها از منزل برای فرزندان خود تغذیه مناسب و بهداشتی فراهم کنند.

پزدان‌پناه تصریح کرد: هیچ نوع آموزشی جای آموزش به صورت حضوری در مدارس را نمی‌گیرد و در همین راستا و برای حفظ رعایت دستورالعمل بهداشتی مدت آموزش کلاس‌ها به ۳۵ دقیقه کاهش یافته تا دانش آموزان احساس خستگی نکنند و زنگ تفریح نیز بین کلاس‌های درس تقسیم شده و مدیریت مدرسه بر اجرای رعایت فاصله اجتماعی نظارت خواهند کرد.

وی با اشاره به شبکه ملی شاد برای آموزش مجازی دانش آموزان گفت: از امروز شبکه مجازی شاد بروزرسانی و امکانات جدیدی از جمله شنیدن صدای معلمان، بارگذاری فیلم‌های آموزشی و حضور و غیاب و سایر امکانات فراهم شده و به کمک دولت اینترنت بستر شبکه شاد رایگان خواهد بود.

یزدان پناه گفت: امروز در استان وضعیت خوبی را از لحاظ دسترسی به اینترنت با کمک شرکت ارتباطات زیر ساخت شاهد هستیم و با تلاش استاندار کرمانشاه و خیرین تعدادی مودم اتصال به اینترنت تهیه شده تا در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار گیرد.

وی در پایان گفت: رهبر انقلاب در دیدار اخیر خود از اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش تشکر کردند و این امر مسئولیت ما را سنگین‌تر خواهد کرد و آماده‌ایم منویات ایشان را جامه عمل بپوشانیم.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=11588
  • 104 بازدید

برچسب ها