• امروز : پنج شنبه - ۲۷ مرداد - ۱۴۰۱
  • برابر با : 21 - محرم - 1444
  • برابر با : Thursday - 18 August - 2022
فعال فرهنگی کرمانشاهی:

مدیرکل میراث فرهنگی و مسببین ساخت کلیپ مستهجن باید عزل شوند

  • کد خبر : 14688
  • ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۰:۲۵
مدیرکل میراث فرهنگی و مسببین ساخت کلیپ مستهجن باید عزل شوند
کرمانشاه - فعال فرهنگی کرمانشاهی در واکنش به کلیپ مستهجن منتشر شده در فضای مجازی گفت: مدیرکل میراث فرهنگی و مسببین ساخت کلیپ مستهجن باید عزل شوند

به گزارش پاتاق نیوز، به نقل از خبرگزاری مهر، محمد مهدی معنوی در واکنش به کلیپ مستهجن منتشر شده در تکیه معاون الملک اظهار کرد: تکیه معاون الملک بیش از ۱۰۰ سال قدمت تاریخی و مذهبی دارد پدر و مادرهای ما سال‌ها در این مکان جمع شده‌اند و برای سیدالشهدا عزاداری کردند.

وی افزود: تکیه معاون الملک به عنوان یکی از نمادهای اشک و روضه و هیئت در کل کشور شناخته می‌شود و در واقع یک مکان مقدس است و بارها دیدیم که خیلی از افراد با وضو وارد این مجموعه می‌شدند و یا از حوض این تکیه به نیت شفا آب بر می‌دارند.

این فعال فرهنگی و قاری قرآن کشوری بیان کرد: به تازگی شاهد بودیم در این مکان مقدس یک کلیپ مستهجن ساخته شده و دل مردم کرمانشاه و نه تنها مؤمنین که همه آحاد جامعه ایران شکسته و جریحه دار شده است و این مصداق بارز تشیع الفاحشه است و اینها آمده‌اند قبح شکنی کنند.

معنوی گفت: گاهی اوقات یک شخصی مرتکب گناهی می‌شود و این گناه شخصی است، اما یک جریانی و یک عده‌ای دست به تجاهر به فسق می‌کنند و این تجاهر به فسق جرمش بیشتر است، زیرا باعث قبح شکنی می‌شود و ما واقعاً این عمل را تجاهر به فسق می‌دانیم.

وی با اشاره به انتشار گسترده این کلیپ مستهجن در فضای مجازی، ادامه داد: اگر کسی می‌آمد و عکس شخصی می‌گرفت و کسی هم خبردار نمی‌شد باز می‌گفتیم این عکس خانوادگی بوده ولی عده‌ای بیایند کلیپ مستهجن و درد آور بسازند و در فضای مجازی منتشر کنند این قابل اغماض نیست.

این فعال فرهنگی اذعان کرد: سر منشأ این ماجراها را از غرب و اسرائیل می‌دانیم، زیرا اولین جایی که از مانکن زنده استفاده کرد و این کارها را اشاعه داد اسرائیل بود، اما متأسفانه بعضی‌ها فرهنگ‌غربی و اسرائیلی را در شهر کرمانشاه و کشور دنبال می‌کنند همانطور که رهبر انقلاب فرمودند: اینها شبیخون است یعنی حمله‌ای که غافلگیرانه باشد و خیلی‌ها را به رعب و وحشت بیاندازد.

وی افزود: حمله فرهنگی به مردم شُوک وارد می‌کند و این شُوک باعث یک‌سری اتفاقات در جامعه می‌شود و می‌تواند فرهنگ جامعه را تحت تأثیر قرار دهند.

معنوی گفت: اگر میراث فرهنگی از این اتفاق ناگوار خبر داشته است و کوتاهی کرده و قصور اینها مشخص شود مدیر میراث فرهنگی و کلیه کسانی که در این اتفاق دست داشته‌اند باید عزل شوند و با خاطیان برخورد قاطع شود.

وی افزود: شورای فرهنگ عمومی باید اعلام عزای عمومی کند و قاعدتاً آن‌هایی که متولی فرهنگ شهر هستند باید استعفا بدهند چون این نشان از یک جریان عریض و طویل دارد و یک اتفاق بدون برنامه نیست و در این بی حرمتی حتماً یک مساعدت‌هایی در قبل بوده و چراغ سبزهایی را دریافت کردند که به خودشان جرأت دادند که در تکیه امام حسین (ع) اینچنین کلیپ‌هایی را تهیه کنند.

وی از دستگاه‌های نظارتی خواست که تمام عوامل تهیه این کلیپ‌ها و عقبه آنها را رصد کنند و با عوامل آن برخورد قاطع شود که این قبح شکنی ها و اشاعه فحشاء با این وضع انجام نشود و حرمت امام حسین حفظ شود.

لینک کوتاه : http://pataghnews.ir/?p=14688
  • 253 بازدید